Բեյրութի եւ Գրիգոր Լուսավորչի փողոցների խաչմերուկում, հոկտեմբերի 6-ին, իրար են բախվել «Միցուբիշի Պաջերո» եւ «Հոնդա Սոնատա» մակնիշի ավտոմեքենաները:
Ոստիկանության մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ «Հոնդա Սոնատա»-ի վարորդը եւ 4 ուղեւորները մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են հիվանդանոց:
Բացի այդ, հոկտեմբերի 6-ին, ժամը 10.10-ի սահմաններում, «ՎԱԶ-2106» մակնիշի ավտոմեքենան Երասխ-Երեւան ճանապարհի 57-րդ կմ-ին` Այնթապ գյուղի մոտ, բախվել է «Օպել Վեկտրա» մակնիշի ավտոմեքենայի, ինչի հետեւանքով «ՎԱԶ-2106»-ի ուղեւորուհին մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել է հիվանդանոց:
Դեպքից անմիջապես հետո մեկ այլ «ՎԱԶ-2106» մակնիշի ավտոմեքենա բախվել է վթարված «ՎԱԶ-2106»-ին:
Հոկտեմբերի 7-ին, ժամը 00.30-ի սահմաններում, «Միցուբիշի Մոնտերո» մակնիշի ավտոմեքենան Սեւան-Մարտունի-Գետափ ճանապարհի 66-րդ կմ-ին բախվել է «ՎԱԶ-21063» մակնիշի ավտոմեքենայի: «Միցուբիշի Մոնտերո»-ի վարորդը մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել է հիվանդանոց:

На перекрестке улиц Бейрута и Григора Лусаворича в Ереване 6 октября столкнулись «Митсубиши Паджеро» и «Хонда Соната». Как сообщили Новости Армении-NEWS.am в пресс-службе Полиции, водитель автомобиля «Хонда Соната» и четверо пассажиров с разными телесными повреждениями госпитализированы.
6 октября, в районе 10 часов, на 57 км дороги Ерасх-Ереван, у села Айнтап, «ВАЗ-2106» столкнулся с автомобилем «Опель Вектра», в результате чего одна пассажирка машины «ВАЗ-2106» с телесными ранениями была доставлена в больницу. Сразу после происшествия другой автомобиля «ВАЗ-2106» врезался в пострадавший от аварии ВАЗ.
7 октября, около 00:30 «Митсубиши Монтеро» на 66-ом км дороги Севан-Мартуни-Гетап столкнулась с машиной марки «ВАЗ-2106». Раненого водителя «Митсубиши Монтеро» госпитализировали.