100-ամյա բրիտանուհին, որն ապրում է Վուսթերշիր կոմսության Ռեդդիտչ քաղաքում, նշել է իր հոբելյանն ու որպես երկարակեցության գաղտնիք նշել կոկա-կոլան, տեղեկացրել է Birmingham Mail-ը։
Մոդ Ջոնսոնը անցած չորեքշաբթի՝ հուլիսի 26-ին նշել է իր 100-ամյակը։ Կնոջ ընկերուհու խոսքով՝ նա ակտիվ կենսակերպ է վարում եւ չի օգտվում քայլակներից, հաշմանդամի սայլակից։ «Երբ նրան հարցնում ես՝ ո՞նց ես, Մոդ, նա պաատասխանում է. «Ես ապրում եմ, սիրելիս, ապրում եմ»,- ասել է Ջոնսոնի ընկերուհին։
Բրիտանուհին կարծում է, որ երկար կյանք է ապրել շնորհիվ իր սիրելի գազավորված ըմպելիքի՝ կոկա-կոլայի։ Կինը շաբաթը 24 շիշ կոկա-կոլա է խմում, ինչպես նաեւ մեծ քանակությամբ սուրճ՝ վեց գդալ շաքարով, սիրում է կարմիր գինի։ «Ես չգիտեմ, թե երբ եմ սկսել կոկա-կոլա խմել, բայց ես պարզապես այն խմում եմ ամբողջ օրը։ Կամ կոկա-կոլա, կամ սուրճ»,- ասել է նա։
Նշվել է, որ Երկրորդ համաշխարհային պատերազմի ժամանակ բրիտանուհին ապրել է Հնդկաստանում, թեյի արտադրության շրջանում։ Չնայած դրան, ինչպես նշել է կնոջ որդին, ոչ Ջոնսոնը, ոչ նրա ազգականները թեյ չեն խմում եւ նախընտրում են միայն սուրճը։
Բրիտանուհին ապրում է Ռեդդիտչի նույն տանը 1947 թվականից։ Կյանքի մեծ մասն աշխատել է անձնակազմի գծով մենեջերի քարտուղար։ Չնայած Ջոնսոնն այժմ թոշակի է անցել, կանոնավորապես դուրս է գալիս մարդկանց մեջ եւ սրտին հարազատ զբաղմունք է գտնում։

100-летняя жительница британского города Реддитч, графство Вустершир, отметила юбилей и назвала секрет своего долголетия, сообщает Birmingham Mail.
Мод Джонсон исполнилось 100 лет в среду, 26 июля. По словам подруги женщины, она ведет активный образ жизни и не пользуется ни ходунками, ни инвалидным креслом. «Когда ее спрашиваешь: «Как ты, Мод?» — она отвечает: «Я живу, дорогая, я живу», — говорит подруга Джонсон.
Британка считает, что прожила долгую жизнь благодаря любимому газированному напитку — кока-коле. Женщина выпивает не менее 24 банок газировки в неделю, а также в большом количестве пьет кофе с шестью ложками сахара и любит красное вино. «Я не знаю, когда я начала пить кока-колу, но я просто пью ее весь день. Или ее, или кофе», — рассказывает она.
Отмечается, что во время Второй мировой войны британка жила в Индии в районе производства чая. Несмотря на это, как утверждает сын женщины, ни Джонсон, ни ее родственники не пьют чай и предпочитают только кофе.
Британка живет в одном и том же доме в Реддитче с 1947 года. Большую часть жизни она проработала секретарем менеджера по персоналу. Несмотря на то, что сейчас Джонсон находится на пенсии, она регулярно выходит в свет и находит занятия по душе.