Նոյեմբերի 8-ին ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպան Մակունցը հյուրընկալեց Մեծ Բրիտանիայի խորհրդարանի Լորդերի պալատի անդամ, բարոնուհի Քերոլայն Քոքսի գլխավորած պատվիրակությանը։ Այս մասին NEWS.am-ին հայտնում են ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպանությունից:
Դեսպանը երախտագիտություն հայտնեց տասնամյակներ շարունակ բարոնուհու կողմից ամբողջ աշխարհում իրականացվող մարդասիրական և քարոզչական աշխատանքի և հատկապես ժամանակակից հայոց պատմության ամենադժվար պահերին հայ ժողովրդի կողքին լինելու համար:
Հանդիպման մասնակիցները տեսակետներ փոխանակեցին Հայաստանում և տարածաշրջանում առկա անվտանգային և հումանիտար իրավիճակի վերաբերյալ:

Lilit Makunts, the Armenian Ambassador to the US, on Wednesday hosted a delegation led by Baroness Caroline Cox, member of the House of Lords of the UK Parliament, Armenian News-NEWS.am has learned from the embassy of Armenia in the United States.
“The Ambassador expressed gratitude for the decades-long humanitarian and advocacy work the Baroness had been performing worldwide, and especially for standing with Armenian people during the darkest hours of modern Armenian history.
“Meeting participants shared their views on the current security and humanitarian situation in and around Armenia,” the embassy added.