Նոյեմբերի 8-ին ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպան Մակունցը հյուրընկալեց Մեծ Բրիտանիայի խորհրդարանի Լորդերի պալատի անդամ, բարոնուհի Քերոլայն Քոքսի գլխավորած պատվիրակությանը։ Այս մասին NEWS.am-ին հայտնում են ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպանությունից:
Դեսպանը երախտագիտություն հայտնեց տասնամյակներ շարունակ բարոնուհու կողմից ամբողջ աշխարհում իրականացվող մարդասիրական և քարոզչական աշխատանքի և հատկապես ժամանակակից հայոց պատմության ամենադժվար պահերին հայ ժողովրդի կողքին լինելու համար:
Հանդիպման մասնակիցները տեսակետներ փոխանակեցին Հայաստանում և տարածաշրջանում առկա անվտանգային և հումանիտար իրավիճակի վերաբերյալ:

8 ноября посол РА в США Макунц приняла делегацию, возглавляемую членом Палаты лордов парламента Великобритании, баронессой Кэролайн Кокс. Об этом Новости Армении - NEWS.am сообщили в посольстве Армении в США.
Посол выразила благодарность за осуществляемую баронессой на протяжении десятилетий гуманитарную и пропагандистскую работу во всем мире и особенно за то, что она была рядом с армянским народом в самые трудные моменты современной армянской истории.
Участники встречи обменялись мнениями относительно положения дел в области безопасности и гуманитарной ситуации в Армении и регионе.