NEWS.am-ը ՀՀ պաշտպանության նախարարի խոսնակ Արամ Թորոսյանին խնդրել է մեկնաբանել Ֆրանսիայի կողմից Հայաստան ռազմական տեխնիկայի ուղարկման մասին տեղեկություններն ու լուսանկարները, որոնք տարածվում տելեգրամյան ալիքներում։ Նշվում է, որ Ֆրանսիան մեծ քանակությամբ «Բաստիոն» բազմաֆունկցիոնալ զրահամեքենաներ և դրանց համար նախատեսված սարքավորումներ է ուղարկել Հայաստան։
«Հայաստանի և Ֆրանսիայի՝ պաշտպանության բնագավառում համագործակցության վերաբերյալ պաշտոնական հաղորդագրություններից և հայտարարություններից զատ՝ այս պահին որևէ լրացուցիչ տեղեկություն չենք կարող հայտնել»,- նշեց Արամ Թորոսյանը։
Հիշեցնենք՝ Երևանն ու Փարիզը պաշտպանական ոլորտում համագործակցության վերաբերյալ պայմանագիր են ստորագրել այս տարվա հոկտեմբերի 23-ին։ Բաց աղբյուրներով զրահատեխնիկայի մատակարարման մասին տեղեկատվությունը սկսել է շրջանառվել այս տարվա մայիս-հունիս ամիսներին։

Новости Армении - NEWS.am обратилось к пресс-секретарю министра обороны Армении Араму Торосяну с просьбой прокомментировать распространяемую по телеграм-каналам информацию и фотографии о том, что Франция отправила в Армению военную технику, которые. Отмечается, что Франция отправила в Армению большое количество многофункциональных бронемашин «Бастион» и оборудованин для них.
«Кроме официальных сообщений и заявлений о сотрудничестве Армении и Франции в сфере обороны, на данный момент мы не можем сообщить никакой дополнительной информации», - отметил Арам Торосян.
Напомним, что Ереван и Париж подписали договор о сотрудничестве в оборонной сфере 23 октября этого года. Информация о поставках бронетехники начала распространяться в мае-июне этого года.