Դեկտեմբերի 29-ին «Զվարթնոց» օդանավակայանի ավիացիոն անվտանգության աշխատակիցները «Զվարթնոց» օդանավակայանում բերման են ենթարկել Գավառի բնակիչ, 57-ամյա Տիգրան Արզաքանցյանին, հաղորդում է Shamshyan.com-ը:
Այդ օրը` ժամը 07։30-ի սահմաններում, Երևան-Դուբայ չվերթի ուղևորներից է եղել Տ․ Արզաքանցյանը, ում ձեռքի պայուսակում հայտնաբերվել է անհայտ տիպի հրազենի 16 հատ փամփուշտ։
Դեպքի փաստով ՀՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության «Զվարթնոց» օդանավակայանի բաժնում փաստաթղթեր են ձևակերպվել, որոնք, ինչպես նաև Տ․ Արզաքանցյանը, ներկայացվել են Հայաստանի քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության «Զվարթնոց» օդանավակայանի քննչական բաժին, որտեղ դեպքի փաստով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։
Կայքի տեղեկություններով, բերման ենթարկված Տ․ Արզաքանցյանը «Ուժը հայրենյաց» կուսակցության նախագահն է։

Aviation security officers at Zvartnots International Airport of Yerevan on Friday detained Gavar city resident Arzakantsyan, 57, at the airport, shamshyan.com reports.
At around 7:30am on that day, Arzakantsyan was a passenger of the Yerevan-Dubai flight, and 16 bullets of an unknown type of firearm were found in his carry-on bag.
Respective reports were prepared up at the Zvartnots airport department of the Armenian Police, which, as well as Arzakantsyan, were submitted to the Zvartnots airport department of the Armenian Investigative Committee, where criminal proceedings were launched.