ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հայտարարել է, որ Ռուսաստանի համար առաջնահերթություն են հարաբերություններն իր ամենամոտ գործընկերների և հարևանների հետ, այդ շփումները պետք է կառուցվեն փոխադարձ շահերի հիման վրա:
Ըստ «Ինտերֆաքս»-ի՝ Պուտինն ընդգծել է, որ միջազգային ասպարեզում ՌԴ գործընկերների հետ հարաբերություններ կառուցելիս Մոսկվան միշտ կարևորում է ամենամոտ գործընկերների, ընկերների և հարևանների հետ հարաբերությունները:
ՌԴ նախագահը շեշտել է, որ Ռուսաստանի հարեւանների հետ առևտրատնտեսական և քաղաքական կապերի մակարդակը մշտապես աճում են, երկիրը ավանդաբար ելակետ է ընդունում այն, որ շփումները պետք է հիմնված լինեն միմյանց շահերը հաշվի առնելու վրա։

Отношения с ближайшими партнерами и соседями для России находятся в приоритете, эти контакты должны строиться на основе взаимных интересов, заявил президент РФ Владимир Путин, передает Интерфакс.
«Выстраивая отношения с нашими партнерами на международной арене, мы всегда говорим о том, что наибольшее значение для нас имеют отношения с нашими ближайшими партнерами, друзьями и соседями. Так повелось традиционно.
Уровень торгово-экономических, политических связей с нашими соседями постоянно растет. Мы всегда исходим из того, что эти контакты должны строиться на основе учета интересов друг друга. Предлагаю сегодня рассмотреть одно из этих направлений. Оно для нас является весьма важным, традиционным», - подчеркнул он.