Վերջին մեկ օրում Իսայելի բանակի հարվածներից Գազայի հատվածում զոհվել է 81 պաղեստինցի։ Այս մասին տեղեկացրել է Al Jazeera կատարյան հեռուստաալիքը։
Զինվորականների թիրախներ են դարձել բնակելի տներն ու պաղեստինցի փախստականների օգնության ՄԱԿ Մերձավորարեւելյան գործակալության ժամանակավոր տեղակայման կենտրոնները։ Իսրայելական օդուժը գրոհել է Նուսեյրաթի փախստականների ճամբարը եւ Դեյր-էլ-Բալահ քաղաքի արեւմտյան հատվածը, ներառյալ Ալ-Մավասի շրջանը եւ Ալ-Բուրիջ փախստականների ճամբարը, նշել է հեռուստաալիքը։
Al Jazeera-ի տվյալներով՝ իսրայելական ռազմական ագրեսիայի հետեւանքով 2023թ. հոկտեմբերի 7-ից զոհվել է 38 794 մարդ, մեծ մասը՝ կանայք եւ երեխաներ, վիրավորվել է 89 364 պաղեստինցի։

At least 81 Palestinians were killed over the past 24 hours due to Israeli army strikes on the central part of the Gaza Strip. This was reported by the Qatari TV channel Al Jazeera.
The targets of the military were residential houses and centers of temporary accommodation of the UN Relief and Works Agency for Palestinian refugees. Israeli aviation carried out attacks on the Nuseirat refugee camp and the western part of the city of Deir al-Balah, including the al-Mawasi neighborhood and the al-Burij refugee camp, the TV channel noted.
According to Al Jazeera, Israeli military aggression against Palestine has killed 38,794 people, most of them women and children, and injured 89,364 Palestinians since October 7, 2023.