ԱՄՆ նախագահի հանրապետական թեկնածու Դոնալդ Թրամփը ենթադրություն է արել է, որ ինքը «շատ լավ է իրեն դրսեւորել» հունիսին ԱՄՆ գործող առաջնորդ Ջո Բայդենի հետ բանավեճում։
«Ես շահել եմ շատ բանավեճերում, այլապես նախագահ չէի դառնա»,- ասել է նա Fox News-ին տված հարցազրույցում։ «Վերջինը՝ Ջո Բայդենի հետ, կարծում եմ, որ լավ եմ արել, գուցե՝ չափազանց լավ»։
Ըստ Թրամփի՝ դեմոկրատները հույս ունեին, որ ին քը կհրաժարվի բանավեճից Բայդենի հետ՝ CNN-ի կազմակերպմամբ։ «Կարծում եմ՝ նրանք պատրաստվում էին ասել, որ ես չեմ համաձայնի [բանավեճին], և, հետևաբար, Բայդենը պարտավոր չէ մասնակցել բանավեճին։ Այնուամենայնիվ, ես համաձայնեցի բոլոր այն պայմաններին, որոնց սովորաբար չէի համաձայնի»,- հավելել է Թրամփը։

Кандидат в президенты США от республиканцев Дональд Трамп выразил предположение, что «справился слишком хорошо» на июньских дебатах с действующим американским лидером Джо Байденом.
«Я выиграл множество дебатов, иначе я бы не стал президентом, - сказал он в интервью телеканалу Fox News. - На последних с Джо Байденом я полагаю, что хорошо справился, возможно, даже слишком хорошо».
По мнению Трампа, демократы надеялись, что он откажется от дебатов с Байденом с телеканалом CNN в качестве организатора. «Я думаю, они собирались сказать, что я не соглашусь [на дебаты], и, таким образом, Байдену не надо участвовать в дебатах. Однако я согласился на все условия, на которые я обычно не согласился бы», - добавил Трамп.