Առնվազն 89 մարդ կարող էր անհետ կորել Վալենսիայի ինքնավար շրջանում (Իսպանիայի արեւելք) հեղեղումների հետեւանքով։ Այս մասին տեղեկացրել է տարածաշրջանի Գերագույն դատարանը X-ում։
«Դատաբժշկական փորձագետների եւ ուժայինների խառը օֆիսները հաշվել են մոտ 89 անհետ կորածների»,- նշվել է հրապարակման մեջ։
Իսպանիայի պետական օդերեւութաբանական գործակալությունը հոկտեմբերի 29-ին նախազգուշացրել էր անբարենպաստ եղանակի մասին երկրի տարբեր շրջաններում, ուժեղ անձրեւների պատճառով։ Թագավորության հարավում եւ արեւելքում հորդ անձրեւների պատճառոբ եղանակային վտանգի մակարդակը բարձրացվել է առավելագույնի։ Ամենից ուժեղ տարերքը վնասել է Վալեսնիային, որտեղ գրանցվել են հեղեղումներ։ Ներկա պահին այստեղ հայտնի է 211 զոհի մասին։ Անհետ կորածների որոնումները շարունակվում են։

At least 89 people could be missing as a result of floods in Spain's autonomous community of Valencia, the region's supreme court informed on X.
"The mixed offices of forensic experts and the security forces have counted about 89 missing people," the respective statement said.
On October 29, the State Meteorological Agency of Spain had issued a severe weather warning due to heavy rains in various regions of the country.
As a result off torrential rains in southern and eastern Spain, the severe weather warning level was raised to maximum.
This natural disaster hit Valencia the most, where floods occurred. At present, 211 casualties are reported there.