Այն բանից հետո, երբ Կալկութայի հիվանդանոցում զոհվել են եւս 19 տուժածներ, Հնդկաստանի Արեւմտյան Բենգալիա նահանգում ինքնաթոր օղու թունավորումից մահացածների թիվը հասել է 167-ի: Մահացածների մեջ նաեւ երեխաներ կան:
Հնդկական լրատվամիջոցների գնահատականներով, սա ալկոհոլից թունավորման ամենախոշոր դեպքն է ոչ միայն Հնդկաստանում, այլեւ ողջ աշխարհում:
Indian Express թերթը հաղորդում է, որ 167-ը կարող է վերջնական թիվ չլինել, քանի որ դեռ մի քանի հոգի գտնվում են ծայրահեղ ծանր դրության մեջ:
Որոշ տվյալներով, մոտ 350 մարդ մեթիլ սպիրտից սուր թունավորման ախտանշաններով գտնվում են հիվանդանոցում:
Ոստիկանությունը ձերբակալել է 10 մարդու, սակայն դեռ ազատության մեջ է գտնվում գլխավոր կասկածյալը` Բդապշա Կհոեկանը, նրա որոնումներով ակտիվորեն զբաղվում է ոստիկանությունը:

После того, как сегодня, 16 декабря, в больницах Калькутты скончались еще 19 пострадавших, число погибших от отравления самогоном в восточном индийском штате Западная Бенгалия достигло 167 человек. Среди погибших есть также дети.
По оценкам индийских СМИ, это самое массовое отравление алкоголем не только в Индии, но и во всем мире.
Газета «Индиан экспресс» сообщает, что число 167 тоже может оказаться не окончательным, поскольку несколько людей все еще остаются в критическом состоянии.
По некоторым данным, в клиниках остаются приблизительно 350 человек с синдромами сильной интоксикации от отравления метиловым спиртом.
По подозрению в причастности к случившемуся арестованы 10 человек, которые могли заниматься производством и продажей поддельного алкоголя. Однако на свободе все еще находится главный подозреваемый некий Бпадша Кхоекан, его поиски активно ведет полиция, передает ИТАР-ТАСС.