ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը լրագրողներին ասել է, որ ութերորդ անգամ ապուպապ է դարձել։ Սակայն, ինչպես հայտնել են Սպիտակ տան մամուլի ծառայության լրագրողները, նա չի կարողացել հիշել, թե արդյոք ծոռ է ծնվել, թե ծոռնուհի։
«Լավ նորությունն այն է, որ այսօր ես դարձա ապուպապ: 10 ֆունտանոց փոքրիկ աղջիկ... Փոքրիկ տղա»,- նրա խոսքերը մեջբերվել են Սպիտակ տան մամուլի հաղորդագրությունում:
Ինչպես նշել են լրագրողները, նա շարունակել է շտկումներ կատարել, ուստի անհասկանալի է մնում, թե «որ վարկածն է ճիշտ»։
Բայդենն այս հայտարարությունն արել է Լոս Անջելեսում (Կալիֆոռնիա) հրշեջ ծառայության աշխատակիցների հետ հանդիպումից հետո, որոնք նրան զեկուցել են անտառային հրդեհների հետ կապված իրավիճակի մասին, որոնք արդեն երկու մարդու կյանք են խլել։ ԱՄՆ նախագահը USA Today-ին տված հարցազրույցում ասել է, որ իր ավագ թոռնուհին՝ 31-ամյա Նաոմին (Հանթեր Բայդենի դուստրը), շուտով պետք է ծննդաբերի։
Հրշեջների հետ հանդիպելուց առաջ Բայդենը եւ նրա կինը՝ Ջիլ Բայդենը, այցելել են իրենց թոռնուհուն Լոս Անջելեսի Սեդարս-Սինայի բժշկական կենտրոնում։

Президент США Джо Байден заявил журналистам, что в восьмой раз стал прадедушкой. Однако, как сообщили журналисты пресс-пула Белого дома, он не смог вспомнить, родился ли у него правнук или правнучка.
«Хорошая новость в том, что сегодня я стал прадедушкой. 10-фунтовая маленькая девочка... Маленький мальчик», - приводят его слова в сообщении пресс-пула Белого дома.
Как отмечают журналисты, он продолжал исправляться, поэтому остается неясным, «какая из версий является верной».
Байден сделал это заявление после встречи с сотрудниками противопожарной службы Лос-Анджелеса (штат Калифорния), которые доложили ему о ситуации с лесными пожарами, унесшими жизни уже двух человек. В опубликованном интервью газете USA Today президент США сказал, что его старшая внучка, 31-летняя Наоми (дочь Хантера Байдена), вскоре должна родить.
До встречи с пожарными Байден вместе с женой Джилл Байден навестил внучку в Седарс-Синайском медицинском центре Лос-Анджелеса.