Ֆրանսիական GQ ամսագրի հրատարակչությունը «Դերասան» կինոնկարի դերասան Ժան Դյուժարդենին ճանաչել է 2011-ի ամենահայտնի մարդը:
Կաննի կինոփառատոնի «Կանաչ արմավենու ճյուղ» եւ «Ոսկե գլոբուս» մրցանակների դափնեկիրը «Օսկարի» ամենահավանական թեկնածուներից է:
Ամսագրի վարկածով, 2011-ի ամենահայտնի ֆրանսիացի քաղաքական գործիչներից է Ֆրանսիայի սոցիալիստական կուսակցության ձախ թեւի ներկայացուցիչ Առնո Մոնթեբուրը: Իր քաղաքական ծրագրում նա հանդես է եկել հայտարարությամբ, որ տնետեսության բոլոր խնդիրների պատճառը գլոբալացումն է, եւ կոչ է արել ֆրանսիացիներին հրաժարվել դրանից:
Գրականության աշխարհում ամսագիրը առանձնացրել է ֆրանսիացի գրող, սցենարիստ եւ ռեժիսոր Էմանուել Կարրերի անունը, ով արժանացել էր Ֆրանսերենի մրցանակին:

Французское издание журнала GQ назвало исполнителя главной мужской роли в фильме «Артист» Жана Дюжардена самым знаменитым человеком 2011 года.
Обладатель «Золотой пальмовой ветви» Каннского кинофестиваля и «Золотого глобуса» Дюжарден является одним из наиболее вероятных номинантов на кинопремию «Оскар».
В число наиболее известных французских политиков 2011 года, по версии журнала, вошел представитель левого крыла Французской социалистической партии Арно Монтебур, неожиданно занявший в первом туре прошлогодних праймериз социалистов третье место. В своей политической программе он выступил с громким заявлением о том, что причина всех нынешних проблем в экономике - глобализация и призвал французов отказаться от нее.
В литературном мире Франции, отметили в GQ, в минувшем году блистало имя французского писателя, сценариста и режиссера Эммануэля Каррера, удостоенного Премии французского языка.