Աղմկահարույց համացանցային Wikileaks կայքի հիմնադիր Ջուլիան Ասանժը ոչ միայն հեռուստահաղորդավար է ուզում դառնալ, այլեւ որոշել է իրեն դերասանական վարպետության մեջ փորձել, իհարկե, դեռեւս միայն հնչյունավորման ոլորտում: Ասանժը կհնչեցնի ամերիկյան լեգենդար «Սիմփսոններ» մուլտսերիալի կերպարներից մեկի ձայնը:
Սերիալը ստեղծողների ներկայացուցիչ Անտոնիա Քոֆմանը հայտնել է, որ Ասանժը` որպես հրավիրված աստղ, հանդես կգա «Սիմփսոնների» հոբելյանական 500-րդ սերիայում, որը եթեր կհեռարձակվի փետրվարի 19-ին:
Այս դրվագում Սիմփսոնների ընտանիքն իր ամբողջ կազմով` Հոմեր, Մարջ, Բարթ, Լիզա եւ Մեգգի, լքում է մտացածին Սփրինգֆիլդի իր տունը եւ տեղափոխվում ինչ-որ հետնախորշեր, որտեղ նրա հարեւանն է դառնում Ասանժի կերտած կերպարը, հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստին»` հղում անելով Reuters-ին:
Ամերիկյան հեռուստատեսության պատմության մեջ «Սիմփսոններ» ամենաերկար մուլտսերիալը եթեր է հեռարձակվում 1989 թվականից: Այդ ընթացքում այն ստացել է Emmy Award-ի 24, Annie Award-ի 26, Peabody Award-ի մեկ, «XX դարի մեծագույն շոու» մրցանակ եւ աստղ Փառքի ծառուղում:
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ հաղորդագրություն էր հայտնվել այն մասին, որ Ասանժը հեռուստահաղորդավար է դառնալու սեփական ծրագրում, որում պատմելու է ժամանակակից համաշխարհային հանրության սուր խնդիրների մասին: Ավելի ուշ ռուսական Russia Today հեռուստաալիքը հայտնել է, որ տվյալ հաղորդումը նրա բացառիկ նախագիծն է, եւ եթեր կհեռարձակվի մարտից:
Հիշեցնենք, որ Ջուլիան Ասանժը դեռեւս գտնվում է դատավարության տակ. փետրվարի 1-ից Մեծ Բրիտանիայի Գերագույն դատարանն սկսելու է Ասանժի գործի վերջին բողոքարկման վերանայումը, որով, ըստ բրիտանական օրենսդրության, Ասանժին պետք է հանձնեն Շվեդիային, որտեղ նրան մեղադրում են բռնաբարության եւ երկու երիտասարդ կանանց հետ սեռական բռնի հարաբերություններ ունենալու մեջ:

Основатель скандального интернет-ресурса Wikileaks Джулиан Ассанж не только в телеведущие подался, он еще и решил попробовать себя в актерском мастерстве, правда, пока что в жанре озвучивания. Ассанж станет голосом одного из персонажей в легендарном американском мультсериале «Симпсоны».
Представитель производителей сериала Антония Коффман сообщила, что Ассанж в качестве приглашенной звезды появится в юбилейной, 500-й серии «Симпсонов», которая выйдет в эфир 19 февраля.
В этом эпизоде семья Симпсонов в полном составе - Гомер, Мардж, Барт, Лиза и Мэгги - покидает свой дом в вымышленном Спрингфилде и переезжает в некие трущобы, где ее соседом становится персонаж, изображающий Ассанжа, передает РИА Новости со ссылкой на Reuters.
Длиннейший за всю историю американского телевидения мультсериал «Симпсоны» выходит в эфир с 1989 года. За это время он получил 24 премии Emmy Award, 26 премий Annie Award, награду Peabody Award, звание «Величайшее шоу XX века» и звезду на Аллее Славы.
Напомним, ранее появилось сообщение о том, что Ассанж станет телеведущим в собственной программе, в которой расскажет об острых проблемах современного мирового сообщества. Позднее российский телеканал Russia Today заявил, что данная программа является его эксклюзивным проектом и начнет выходить в эфир в марте.
Напомним, Джулиан Ассанж все еще находится под судом: с 1 февраля Верховный суд Великобритании приступит к рассмотрению последней апелляции Ассанжа на решение британской юстиции, постановившей выдать его Швеции, где его обвиняют в изнасиловании и принуждении к сексуальным отношениям две молодые женщины.