Իսրայելի առողջապահության նախարարությունը հայտնել է, որ վերջին 24 ժամվա ընթացքում Իրանի հետ հակամարտության հետևանքով հիվանդանոցներ է տեղափոխվել 204 վիրավոր, ինչի արդյունքում մարտական գործողությունների պատճառով հոսպիտալացվածների թիվը գերազանցել է 5000-ը, հայտնում է Times of Israel-ը:
Վերջին մեկ օրվա ընթացքում հոսպիտալացվածներից մեկը գտնվում է ծանր վիճակում, ինը՝ միջին ծանրության, իսկ 184-ը՝ նորմալ վիճակում։
Ինը մարդ բուժում է ստացել տագնապային վիճակների պատճառով, իսկ մեկը անցնում է բժշկական հետազոտություն։ Նախարարությունը հայտնում է, որ փետրվարի 28-ին Իրանի հետ պատերազմի սկզբից ի վեր հիվանդանոցներ է ընդունվել 5045 մարդ, որոնցից 120-ը ներկայումս հոսպիտալացված են։
Նախարարությունը մանրամասն տեղեկություններ չի հայտնում վնասվածքների պատճառների մասին. դրանցից մի քանիսը կարող են ստացված լինել ապաստարան փնտրելու ժամանակ, այլ ոչ թե Իրանի կամ Լիբանանի կողմից ուղղակի հրթիռակոծության հետևանքով։

Israel's Ministry of Health reported that 204 wounded were brought to hospitals over the past 24 hours as a result of the conflict with Iran, bringing the total number of war-related hospitalizations to over 5,000, the Times of Israel reports.
Among those hospitalized in the past day, one is in serious condition, nine are in moderate condition, and 184 are in satisfactory condition. Nine people received treatment for anxiety-related conditions, and one is undergoing medical evaluation.
The ministry reports that since the war with Iran began on February 28, a total of 5,045 people have been admitted to hospitals, 120 of whom remain hospitalized at present.
The ministry does not provide detailed information on the causes of injuries, and some may have been sustained by people seeking shelter rather than as a direct result of missile strikes by Iran or Lebanon.