Թուրքիայի Սեւծովյան շրջանում գտնվող Օրդու քաղաքում գտնվող պատմական հայկական եւ հունական տների վերանորոգման աշխատանքներն առանց դադարի շարունակվում են։
Թուրքական IHA լրատվական գործակալության փոխանցմամբ՝ Օրդուի նահանգապետ Օրհան Դուզգյունը նշել է թե մշակույթի եւ բնական հարստությունների պահպանման խորհուրդի հավանությամբ իրականացվող աշխատանքների ընթացքում խիստ ուշադրություն է դարձվում, որ վերականգնվող տները կրեն հին տեսքն ու ճարտարապետական առանձնհատկությունները։
«Շենքերի վերականգնման հետ միաժամանակ իրականացվում է ճանապարհների բարեկարգում։  Ճանապարհները եւս նախկինի պես կլինեն սալիկներով։ Մենեքշեի փողոցում այդ աշխատանքներն արդեն ավարտվել են եւ դրանք տեղափոխվել են Սըթքըջանի պողոտա»-նշել է նահանգապետը։
Մինչեւ հոկտեմբերի 15-ը կավարտվի 13 պատմական տների վերականգնումը եւ հաջորդ փուլի համար տենդեր կհայտարարվի եւ կիրականավի եւս 15 պատմական տների վերականգնում։

ORDU. - Turkish Ordu city in the Black Sea region continues reconstructing historical Armenian and Greek buildings.
The Ordu Governor Orhan Duzgun stated that a great attention is payed to the reconstructed houses in preserving their former look and architectural peculiarities, Turkish IHA agency reports.
In addition, roads are reconstructed as well simultaneously with the houses. The roads will be covered with bars as before.
The reconstruction of 13 houses will be over by Sept. 15 and another tender will be announced for launching the reconstruction works of 15 more houses.