Ֆրանսիայում տղամարդը ինքնաթիռում ռումբի առկայության մասին կեղծ հաղորդում է տվել, որպեսզի հանուն ուշացող ընկերուհու հետաձգի չվերթը:
Ըստ AFP գործակալության, տղամարդը զանգահարել է Ֆրանսիայի Բորդո քաղաքի Մերինյակ օդանավակայան եւ տեղեկացրել, որ «ինքնաթիռում ռումբ կա»: Ոստիկանությունն անմիջապես շրջապատել է օդանավը, սակայն պայթուցիկ սարք չի հայտնաբերել:
ՌԻԱ Նովոստիի փոխանցմամբ, իրավապահները տղամարդուն բռնել են օդանավակայանից 20 կմ հեռավորությամբ եւ բերման ենթարկել ոստիկանության բաժանմունք: Հարցաքննության ժամանակ նա խոստովանել է, որ կեղծ հաղորդում է տվել՝ իր արարքը բացատրելով նրանով, որ ցանկացել է հետաձգել չվերթը, որով պետք է թռչեր խցանման մեջ հայտնված եւ ուշացող իր ընկերուհին:
Դատավարությունը կայանալու է Բորդոյում: Նիստի օրը դեռեւս հայտնի չէ: Դատախազության տվյալներով, իրավախախտին մինչեւ 2 տարվա ազատազրկում եւ 30 հազար եվրոյի չափով տուգանք է սպառնում:

Во Франции мужчина дал ложное сообщение о заложенной на борту самолета бомбе, чтобы задержать его ради опаздывающей подруги. Об этом сообщает агентство Франс Пресс http://www.afp.com/.
33-летний мужчина позвонил в аэропорт Бордо Мериньяк на юго-западе Франции и сообщил, что «в самолете бомба». Полиция немедленно окружила лайнер для проведения обысков, однако взрывного устройства обнаружено не было.
Стражи порядка задержали мужчину в 20 километрах от аэропорта и доставили в отделение Полиции. На допросе он признался, что дал ложное сообщение, объяснив свой поступок тем, что хотел задержать рейс, на который опаздывала его попавшая в пробку девушка. Суд по делу состоится в Бордо, дата заседания пока неизвестна. По данным прокуратуры, нарушителю грозит до двух лет тюрьмы и штраф в размере 30 тысяч евро, передает РИА Новости http://ria.ru/.