Ադրբեջանական զինված ուժերը շարունակում են պարբերաբար խախտել հրադադարի ռեժիմը եւ գնդակոծել Հայաստանի դիրքերը, ճանապարհներն ու բնակավայրերը:
NEWS.am-ի թղթակցին պաշտպանության նախարարությունից հայտնեցին, որ օգոստոսի 21-ի ցերեկը եւ երեկոյան  Ադբեջանի Զինված ուժերը կրակ են բացել Չինարի եւ Բերդավան գյուղերում հայկական դիրքերի ուղղությամբ:  Գնդակոծումը կատարվել է խոշոր տրամաչափի եւ դիպուկահարի զենքերից:  Երեկոյան կրակ են բացել Հայաստան-Վրաստան  միջպետական ճանապարհի ուղղությամբ` Ոսկեպարի շրջանում: Ինքնաձիգային երկու կրակահերթ է արձակվել, այդ թվում` քաղաքացիական տրանսպորտի ուղղությամբ:
7 ամիսների ընթացքում Ադրբեջանը մոտ 7960 անգամ խախտել է ԼՂ եւ Հայաստանի հետ հրադադարի ռեժիմը: Մոտ 1240 անգամ ադրբեջանական կողմը կիրառել է դիպուկահար զենք, մոտ 410 անգամ՝ խոշոր տրամաչափի սպառազինություն, այդ թվում՝ մոտ 260 անգամ խոշոր տրամաչափի դիպուկահարային: Ադրբեջանի կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտման արդյունքում զոհվել է 3, վիրավորվել՝ 9 հայ զինծառայող: Բացի այդ վիրավորվել է մեկ քաղաքացիական անձ:

Азербайджанские ВС продолжают систематически нарушать режим перемирия и обстреливать армянские посты, дороги и населенные пункты.
Как сообщили Новости Армении - NEWS.am в Министерстве обороны, днем и вечером 21 августа азербайджанские ВС обстреляли  посты в районе Чинари и Бертавана. Обстрел велся из крупнокалиберного и снайперского вооружения. Вечером была обстреляна межгосударственная дорога Армения-Грузия в районе Воскепара. По дороге, в том числе по гражданскому транспорту, были произведены две автоматные очереди.
За 7 месяцев Азербайджан более 7960 раз нарушил режим перемирия с Арменией и Нагорно-Карабахской Республикой. Около 1240 раз ВС АР применили снайперское оружие, около 410 раз крупнокалиберное вооружение, в том числе около 260 раз крупнокалиберное снайперское вооружение. В результате нарушения азербайджанской стороной режима перемирия погибли 3 и ранены 9 армянских военнослужащих. Кроме того, ранено одно гражданское лицо.