Ազգային ժողովի նախկին նախագահ Արա Բաբլոյանի հետ կաված քրեական գործի նախաքննության ավարտ է կրկին հայտարարվել: Այս մասին NEWS.am-ին հայտնեց Արա Բաբլոյանի փաստաբան Արամ Վարդևանյանը։
«Վաղը կներկայացնեմ համապատասխան դիրքորոշումս իրականացված քննության և ավարտի վերաբերյալ»,-ասաց նա։
Հիշեցնենք, որ Արա Բաբլոյանը մեղադրվում է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 300-րդ հոդվածի եւ 314-րդ հոդվածի 1-ին մասերով` մի խումբ պաշտոնատար անձանց հետ ՀՀ սահմանադրական դատարանի լիազորություններին տիրանալու, ինչպես նաեւ պաշտոնեական կեղծիք կատարելու մեջ:
Ազգային ժողովի նախկին նախագահ Արա Բաբլոյանն այսօր՝ հունվարի 31-ին, Հատուկ քննչական ծառայությունում էր։

Вновь было объявлено об окончании предварительного расследования по уголовному делу с участием бывшего спикера Национального Собрания Армении Ара Баблояна. Об этом в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am заявил адвокат Ара Баблояна Арам Вардеванян.
Адвокат в частности отметил:
«Завтра я представлю свою позицию по проведенному расследованию и его завершению».
Напомним, 28 октября в рамках расследуемого в Специальной следственной службе Армении уголовного дела, бывшему спикеру парламента Ара Баблояну было предъявлено обвинение по ч.1 ст. 300 («Узурпация государственной власти») и ч.1 ст. 314 («Служебный подлог») УК Армении.