ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրառում է արել՝ տեղեկացնելով, որ Շուռնուխի բնակչի՝ սահմանից մի քանի մետր հեռու գտնվող գոմից ադրբեջանցիները 13 կով են գողացել:
Նրա գրառումը ներկայացնում ենք ստորեւ.
«Բա Սյունիքում իմքայլական գելխեղդ չկա՞
Շուռնուխցի Գավրուշ Հակոբյանի անասնագոմը գտնվում է Շուռնուխից Կապան ճանապարհի 500 մետրի վրա։ Հայտնի GPS-յան գծագրումով գոմերից մի քանի մետր այն կողմ արդեն դիրքավորված թուրքն է։ Ուրբաթ օրը ադրբեջանցիները գողացել են Գավրուշի 13 մայր կովերն ու քշել դեպի ադրբեջանական Սեյթազ գյուղ։ Անասունների հետքերով ֆերմերի որդին, ռուս խաղաղապահների հետ գնացել է այդ գյուղը, որտեղ ասել են՝ հա, կտանք ձեր անասուններին ու էդպես էլ մինչ օրս չեն վերադարձրել։
Թուրքի հետ նոր խաղաղասիրական դոկտրին մշակող իշխանության Սյունիքի մարզպետարանից Գավրուշին ասել են՝ հանգիստ նստի տեղդ, ոչինչ մի ձեռնարկի, մենք ռուսներին տեղեկացրել ենք։
Այսինքն, իրենք առ ոչինչ են, ու իրենց միակ գործառնական հույսը ռուս խաղաղապահն է։
Այդ ֆերման շուռնուխցի Գավրուշի մեծ ընտանիքի ապրուստն էր, որը թուրքը տարել է։
Բայց, կարեւորը՝ մենք այլեւս թուրքի հանդեպ մեր թշնամական դիտակետը պիտի փոխենք։
Հիմա ես չգիտեմ՝ Սյունիքի մարզպետը եւս գելխեղդ է, թե՝ ոչ, բայց հուսամ գոնե կփորձեն ինչ-որ քայլեր ձեռնարկել շուռնուխցի ֆերմերին օգնելու համար։
Եւ քանի որ իշխանական գելխեղդները առանձնապես հավատ չեն ներշնչում, դիմել եմ նաեւ Ռուսլան Մուրադովին։
Բա Սյունիքում իմքայլական գելխեղդ չկա՞ Շուռնուխցի Գավրուշ Հակոբյանի անասնագոմը գտնվում է Շուռնուխից Կապան ճանապարհի 500...

Shurnukh village resident Gavrush Hakobyan's barn in Shurnukh is located 500 meters on the road from Shurnukh to Kapan town. Naira Zohrabyan, an MP of the opposition Prosperous Armenia Party, wrote this on Facebook.
"According to the famous GPS drawing, the Turk [i.e., the Azerbaijanis] is already positioned a few meters away from the barns. On Friday, the Azerbaijanis stole 13 of Gavrush’s mother cows and drove [them] to the Azerbaijani village of Seytaz. Following on the traces of the animals, the farmer's son went to that [Azerbaijani] village with the Russian peacekeepers, where they said, ‘Ok, we will give your animals [back],’ and they have not returned [them] yet.
(…) Gavrush was told from the Syunik provincial hall, ‘Sit quietly, do not do anything, we have informed the Russians.’
That farm was the livelihood of the large family of Gavrush from Shurnukh (…).
(…) I hope they will at least try to take some steps to help the farmer from Shurnukh.
And since the ‘wolf chokers’ of the government do not inspire much faith, I have turned also to Rustam Muradov [commander of the Russian peacekeeping contingent stationed in the Nagorno-Karabakh (Artsakh) conflict zone]," Zohrabyan added.