Իր պաշտոնավարման առաջին օրը նախագահ Ջո Բայդենը ստորագրեց հրամանագիր, որն իբր ուղղված էր «գենդերային ինքնության» հիման վրա «խտրականության կանխարգելմանը»՝ տերմին, որը վերջին տարիներին ավելի ու ավելի տարածված է դարձել, գրում է Դեղամիջոցների անվտանգության եւ գիտական քաղաքականության հարցերով FDA նախկին ավագ խորհրդական դոկտոր Դեւիդ Գորտլերը Washington Examiner-ի իր հոդվածում:
«Սակայն գենդերային ինքնության վերաբերյալ ներկայիս պնդումները՝ ոչ բինար գենդերներ, գենդերային հոսունություն եւ նույնիսկ գենդերային «կոնտինուում»՝ անորոշ եւ անսահմանափակ սեռերով, հակասում են կենսաբանությանը եւ գիտությանը:
Դրանք չափազանց հազվադեպ են՝ պատմության մեջ ընդամենը մոտ 500 ուսումնասիրված դեպք կա՝ քրոմոսոմային մուտացիաներ, որոնց դեպքում մարդը ծնվում է արական եւ իգական քրոմոսոմներով եւ/կամ հյուսվածքներով: Սակայն հազվադեպ հանդիպող հերմաֆրոդիտիզմը ակնհայտորեն չի արդարացնում առողջ մարդու սեռը մանիպուլյացիայի ենթարկելը, որպեսզի նա համապատասխանի արական կամ իգական «գենդերային ինքնությանը»: Չնայած հազվագյուտ բնածին քիմերային խանգարումներին, գիտությանը հայտնի են մարդկանց (կամ այլ կաթնասունների) կատեգորիաներ, բացի տղամարդկանցից եւ կանանցից:
Իսկապես, տրանսգենդերների բժշկության վերաբերյալ հասանելի ամենամեծ «դասագիրքը»՝ նույնիսկ իր փքված, ոչ բժշկական, յուրօրինակ գլուխներով («Իրավական հարցեր տրանսգենդերների համար» եւ «Հոգեւոր հոգածություն տրանսգենդերների մասին») դեռեւս 500 էջից մի քիչ է պակաս: Համեմատության համար նշենք, որ սրտանոթային բժշկության մեկ դասագիրքը պարունակում է ավելի քան 3400 էջ։
Այսօր գրեթե բոլոր ակադեմիական բժշկական դպրոցները, Միացյալ Նահանգների ամենահայտնի մասնագիտական բժշկական կազմակերպությունները եւ Բայդենի վարչակազմը կողմ են ինչպես դեղամիջոցներին, այնպես էլ խոշոր վիրահատություններին, ներառյալ երեխաների, դեռահասների եւ մեծահասակների առողջ հյուսվածքների եւ օրգանների հեռացումը:
Խնդիրն այն է, որ նրանք բոլորն անտեսում են հիմնական կենսաբանությունը եւ ներկայացնում են չհիմնավորված պնդումներ՝ առանց համոզիչ երկարաժամկետ կլինիկական անվտանգության տվյալների, որոնք այլ կերպ պահանջվում են բոլոր տեսակի բժշկական կամ դեղաբանական միջամտությունների համար:
Օրուելյան այսօրվա պահանջները բժիշկներին ներառում են «ձեր աչքի եւ ականջի տվյալներից հրաժարում»: Բայց գիտությունը պարզ է՝ մարդու սեռը՝ իգական թե արական, անշուշտ որոշվում է բեղմնավորման պահին, երբ ձվաբջիջը բեղմնավորվում է X կամ Y սերմնահեղուկով։ Բեղմնավորումից հետո արական եւ իգական դեռի զարգացման բաժանվող ուղիները անմիջական, էական եւ տարատեսակ են մինչեւ բջջային ԴՆԹ-ի մակարդակը: Եվ այս բաժանվող ուղիները կպահպանվեն մարդու ողջ կյանքի ընթացքում:
Մարդու մօրգանիզմի յուրաքանչյուր առանձին առողջ միջուկային բջիջ ունի 46 սեռական XY քրոմոսոմ (նշում է արական սեռը) կամ XX քրոմոսոմ (նշանակում է իգական սեռը): Այս միջուկային բջիջներն իրենց հերթին ունեն սեռին հատուկ գործառույթներ, որոնք որոշում են դրանց զարգացումը եւ կենսաբանական գործառույթը: Կենսաբանական սեռը ավելին է, այն պահպանվում է մինչեւ միկրոսկոպիկ բջջային մակարդակը, որը նշված է մարդու մարմնի 100 տրիլիոն (կամ դրան մոտ) բջիջներից յուրաքանչյուրում:
Միշտ կարելի է կոսմետիկ փոփոխությունների օգնությամբ ինչ-որ մեկին ավելի առնական կամ կանացի դարձնել: Բայց սեռը փոխել հնարավոր չէ, անկախ նրանից, թե քանի գալոն հորմոն կներարկեք նրանց եւ որքան կվիրահատեք:
Պետք չէ FDA-ի դեղերի անվտանգության փորձագետ լինեք (ինչպես ես), որպեսզի իմանաք, որ դեղաբանության օգտագործումը մարդու օրգանիզմում տրիլիոնավոր սեռային միջուկային բջիջների բնածին կենսաբանական ծրագրավորման դեմ պայքարելու համար կունենա բժշկական եւ ֆիզիոլոգիական կործանարար հետեւանքներ:
FDA-ն նախազգուշացրել է, որ «սեռահասունացման արգելափակման թերապիան» կարող է կյանքին սպառնացող ուղեղի այտուց առաջացնել, գլխացավեր, փսխում, տեսողության բազմաթիվ խանգարումներ (ներառյալ կուրությունը) եւ/կամ ուղեղում ուռուցքային զանգվածներ:
Չնայած այն հանգամանքին, որ «տրանսգենդեր» տերմինը արմատավորվել է ժամանակակից ժողովրդական լեզվում, հարցումները ցույց են տալիս, որ ավելի շատ մարդիկ հավատում են, որ գենդերային ինքնությունը նշանակվում է հենց ծնունդով: Այս միտումը հակասում է երբեմնի վիճահարույց այլ թեմաներին, ինչպիսիք են միասեռ ամուսնությունները:
Մարդիկ ծնվում են (չեն նշանակվում) տղամարդ կամ կին: Ոչ մի ինքնընկալում, ինքնանույնականացում կամ «պնդում» չեն կարող փոխել դա:
Գիտությունը թելադրում է հավատարմություն արական (XY) եւ իգական (XX) գենդերներին՝ հիմնված կենսաբանության վրա՝ չնայած դրան հակասող ցանկացած ոչ կոռեկտ նարատիվի»:

В первый день своего правления президент Джо Байден подписал указ, якобы направленный на «предотвращение дискриминации» по признаку «гендерной идентичности» — термин, получивший в последние годы все большее распространение, пишет бывший старший советник уполномоченного FDA по безопасности лекарственных средств и научной политике FDA, доктор Дэвид Гортлер в своей статья для Washington Examiner.
«Однако современные заявления о гендерной идентичности — небинарные гендеры, гендерная текучесть и даже гендерный «континуум» с неопределенными и неограниченными полами — противоречат биологии и науке.
Они в высшей степени редки — всего около 500 наблюдаемых случаев в истории — хромосомные мутации, при которых человек рождается с мужскими и женскими хромосомами и/или тканями. Но редко встречающийся гермафродитизм явно не оправдывает манипулирования полом здорового человека, чтобы он соответствовал его или ее «гендерной идентичности». Несмотря на редкие врожденные химерные расстройства, науке не известны другие категории людей (или любых других млекопитающих, если уж на то пошло), кроме мужчин и женщин.
Действительно, самый большой доступный «учебник» по трансгендерной медицине — даже с его раздутыми, немедицинскими, идиосинкразическими главами («Правовые вопросы для трансгендеров» и «Духовная забота о трансгендерах») по-прежнему намного меньше 500 страниц. Для сравнения  один учебник по сердечно-сосудистой медицины содержит более 3400 страниц.
Сегодня почти каждая академическая медицинская школа, наиболее известные профессиональные медицинские организации США и администрация Байдена всецело выступают как за лекарства, так и за серьезные операции, включая удаление здоровых тканей и органов у детей, подростков и взрослых. Planned Parenthood делает это проще, чем любая медицинская страховая компания, рекламируя услуги «гендерной эйфории» с лекарствами, прописанными и доставленными после удаленного 30-минутного сеанса телемедицины, начиная с 59 долларов в месяц.
Проблема в том, что все они игнорируют основы биологии и делают необоснованные заявления без убедительных долгосрочных данных о клинической безопасности, которые в противном случае требуются для всех других видов медицинских или фармакологических вмешательств.
Сегодняшние оруэлловские требования к врачам включают «отказ от данных  ваших глаз и ушей». Но наука ясна: пол человека, женский или мужской, неизгладимо определяется в момент зачатия, когда яйцеклетка оплодотворяется сперматозоидом X или Y. После зачатия расходящиеся пути развития мужского и женского пола являются непосредственными, существенными и разнообразными, вплоть до уровня клеточной ДНК. И эти расходящиеся пути будут сохраняться на протяжении всей жизни человека.
Каждая отдельная здоровая ядросодержащая клетка в организме человека имеет 46 половых XY-хромосом (обозначающих мужской пол) или XX-хромосом (обозначающих женский пол). Эти ядерные клетки, в свою очередь, обладают специфическими для пола функциями, которые определяют их развитие и биологическую функцию. Биологический пол — это нечто большее, он сохраняется вплоть до микроскопического клеточного уровня, обозначенного в каждой из 100 триллионов (или около того) клеток человеческого тела.
Всегда можно с помощью косметических изменений сделать кого-то более мужественным или женственным. Но изменить пол невозможно, сколько бы галлонов гормонов вы им не вводили и сколько бы операций над ними ни проделали.
Не нужно быть экспертом по безопасности лекарств Управления по санитарному надзору за качеством пищевых продуктов и медикаментов (как я), чтобы знать, что использование фармакологии для борьбы с врожденным биологическим программированием триллионов ядерных клеток определенного пола в человеческом теле будет иметь серьезные с медицинской точки зрения и физиологически разрушительные последствия.
FDA предупредило, что «терапия», блокирующая половое созревание, может вызвать опасный для жизни отек мозга, головные боли, рвоту, множество нарушений зрения (включая слепоту) и/или опухолевидные массы в мозге.
Несмотря на то, что термин «трансгендер» закрепился в современном просторечии, опросы показывают, что все больше людей верят в то, что гендерная идентичность присваивается при рождении. Эта тенденция идет вразрез с другими когда-то спорными темами, такими как однополые браки.
Люди рождаются (не назначаются) мужчинами или женщинами. Никакое самовосприятие, самоидентификация или «утверждение» никогда не смогут изменить это.
Наука диктует приверженность мужскому (XY) и женскому (XX) гендерам, основанным на биологии, несмотря на любые политкорректные нарративы, которые противоречат этому».