Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն Եվրոպական քաղաքական համայնքի գագաթնաժողովի շրջանակում բանակցություններ է վարել Վլադիմիր Զելենսկու հետ։ Այդ մասին հայտնել են Վրաստանի կառավարության մամուլի ծառայությունից։
«Ուկրաինական կողմի նախաձեռնությամբ կայացած հանդիպման ժամանակ խոսվել է երկրների միջև հարաբերությունների մասին։ Հանդիպմանը մասնակցել են նաև երկու երկրների արտաքին գործերի նախարարները»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Վրաստանի և Ուկրաինայի իշխանությունների ներկայացուցիչները 2021 թվականից ի վեր չեն հանդիպել։ 2021 թվականի օգոստոսին Կիև կատարած պաշտոնական այցի ընթացքում Վրաստանի այն ժամանակվա վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին հանդիպել էր Զելենսկու հետ։

Georgian Prime Minister Irakli Kobakhidze held talks with Ukrainian President Volodymyr Zelenskyy on the sidelines of the European Political Community summit in Yerevan, the capital of Armenia, the Georgian government press service reported.
The meeting, initiated by the Ukrainian side, focused on relations between the countries. The meeting was also attended by the foreign ministers of the two countries.
Members of the Georgian and Ukrainian authorities had not met since 2021. During an official visit to Ukrainian capital Kyiv in August 2021, then-Prime Minister of Georgia Irakli Garibashvili had met with President Zelenskyy.