Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն Եվրոպական քաղաքական համայնքի գագաթնաժողովի շրջանակում բանակցություններ է վարել Վլադիմիր Զելենսկու հետ։ Այդ մասին հայտնել են Վրաստանի կառավարության մամուլի ծառայությունից։
«Ուկրաինական կողմի նախաձեռնությամբ կայացած հանդիպման ժամանակ խոսվել է երկրների միջև հարաբերությունների մասին։ Հանդիպմանը մասնակցել են նաև երկու երկրների արտաքին գործերի նախարարները»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Վրաստանի և Ուկրաինայի իշխանությունների ներկայացուցիչները 2021 թվականից ի վեր չեն հանդիպել։ 2021 թվականի օգոստոսին Կիև կատարած պաշտոնական այցի ընթացքում Վրաստանի այն ժամանակվա վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին հանդիպել էր Զելենսկու հետ։

Премьер-министр Грузии Ираклий Кобахидзе на полях саммита Европейского политического сообщества провел переговоры с Владимиром Зеленским. Об этом сообщили в пресс-службе грузинского правительства.
«На встрече, которая состоялась по инициативе украинской стороны, речь зашла об отношениях между странами. Во встрече принимали участие и министры иностранных дел обеих стран», - говорится в сообщении.
Представители властей Грузии и Украины не встречались с 2021 года. В августе 2021 года в ходе официального визита в Киев занимавшего тогда пост премьер-министра Грузии Ираклий Гарибашвили встретился в Зеленским.