ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը չի նախատեսում ներկա գտնվել ԱՄՆ-ում կայանալիք ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության առաջին խաղին։ Այս մասին, հղում անելով սեփական աղբյուրներին, հայտնել է Politico թերթը։
ԱՄՆ-ի և Պարագվայի հավաքականների միջև հանդիպումը, Մոսկվայի ժամանակով, պետք է կայանա հունիսի 13-ի գիշերը Լոս Անջելեսում։ Պարագվայի նախագահ Սանտյագո Պենյան ավելի վաղ նշել էր, որ ներկա կլինի ազգային հավաքականի այս խաղին։ Նա ԱՄՆ կժամանի հունիսի 11-ին և նախատեսում է այնտեղ մնալ չորս օր։
Խաղին ԱՄՆ պաշտոնական պատվիրակությունը նախագահի փոխարեն կգլխավորի պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն։
48 հավաքականների մասնակցությամբ ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության առաջին խաղարկությունը կմեկնարկի հունիսի 11-ին բացման հանդիպմամբ, որի ընթացքում Մեքսիկայի հավաքականը Մեխիկոյի «Ացտեկա» մարզադաշտում կխաղա Հարավաֆրիկյան Հանրապետության թիմի դեմ։ Աշխարհի առաջնությունը կանցկացվի 23-րդ անգամ։ Մրցաշարի խաղերը կանցկացվեն 16 քաղաքների 16 մարզադաշտերում՝ 11 արենա ԱՄՆ-ում, 3-ը՝ Մեքսիկայում, 2-ը՝ Կանադայում։

Американский президент Дональд Трамп не планирует присутствовать на первом в США матче чемпионата мира по футболу. Об этом со ссылкой на собственные источники сообщила газета Politico.
Матч между командами США и Парагвая должен пройти в ночь на 13 июня по московскому времени в Лос-Анджелесе. Парагвайский президент Сантьяго Пенья ранее указывал, что будет присутствовать на этой игре национальной сборной. Он прибудет в США 11 июня и планирует находиться там четыре дня.
Официальную делегацию США на матче вместо президента возглавит госсекретарь Марко Рубио.
Первый розыгрыш чемпионата мира по футболу с участием 48 команд стартует 11 июня матчем открытия, в котором сборная Мексики на стадионе «Ацтека» в Мехико сыграет против команды ЮАР. Чемпионат мира пройдет в 23-й раз. Матчи турнира будут проходить на 16 стадионах в 16 городах: 11 арен в США, 3 - в Мексике, 2 - в Канаде.