Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն և երկրի պաշտպանության նախարար Իսրայել Կացը հանձնարարել են Իսրայելի պաշտպանության բանակին (ՑԱԽԱԼ) քանդել այն ահաբեկչի տունը, որն ուրբաթ օրը Հորդանան գետի Արևմտյան ափին սպանել էր մի իսրայելցու։ Որոշումն ընդունվել է կառավարության նեղ կազմի անդամների և պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարության հետ խորհրդակցությունների արդյունքներով, հայտնել է Իսրայելի կառավարության ղեկավարի գրասենյակը։
«Նեթանյահուն և Կացը հանձնարարել են Իսրայելի պաշտպանության բանակին քանդել այսօրվա հարձակումն իրականացրած ահաբեկչի տունը, ուժ գործադրել ահաբեկչության օջախ հանդիսացող գյուղերում, այդ թվում՝ զենքի բռնագրավմամբ, աշխատանքի թույլտվությունների չեղարկմամբ և այլ միջոցներով, ինչպես նաև ուժեղացնել ստորաբաժանումներն ամբողջ Հուդեայում և Սամարիայում (Հորդանան գետի Արևմտյան ափի իսրայելական անվանումը)», - նշվել է հայտարարության մեջ։
Հուլիսի 23-ին և 24-ին Հորդանան գետի Արևմտյան ափին արմատականների երեք հարձակումների շարքի հետևանքով սպանվել է մեկ իսրայելցի, երկուսը վիրավորվել է։

Премьер-министр Израиля Биньямин Нетаньяху и министр обороны страны Исраэль Кац поручили Армии обороны Израиля (ЦАХАЛ) снести дом террориста, убившего в пятницу израильтянина на Западном берегу реки Иордан. Такое решение было принято по итогам консультаций с членами узкого кабинета министров и руководством оборонного ведомства, сообщила канцелярия главы израильского кабмина.
«Нетаньяху и Кац поручили Армии обороны Израиля снести дом террориста, совершившего сегодняшнее нападение, действовать с силой в селах, являющихся очагами террора, включая конфискацию оружия, аннулирование разрешений на работу и другие меры, усиление подразделений по всей Иудее и Самарии (израильское обозначение Западного берега реки Иордан) », - говорится в заявлении.
В результате серии из трех нападений радикалов 23 и 24 июля на Западном берегу реки Иордан один израильтянин был убит и еще двое получили ранения.