Իրանը պաշտոնապես ճանաչվել է չկայացած պետություն, այն մեռած է։ Այս մասին հայտարարել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը։
«Նրանք նավատորմ չունեն, ռազմաօդային ուժեր չունեն, արժույթ չունեն, չեն վճարում իրենց զինվորներին և ոստիկանությանը, գնաճը կազմում է 300 տոկոս, իսկ նրանց ղեկավարությունը լիակատար քաոսի մեջ է և ի վիճակի չէ պատշաճ ներկայացնել երկիրը։
Միակ բանը, որ նրանք ունեն, իրենց ընդվզողներին սպանելու պատրաստակամությունն է (արդեն ավելի քան 100 000 զոհված)։ Նրանց պետք է դատել մարդկության դեմ ռազմական հանցագործությունների համար»։ — նշել է Թրամփը։

Иран официально признан несостоявшимся государством, он мертв! Об этом заявил президент США Дональд Трамп.
«У них нет флота, нет военно-воздушных сил, нет валюты, они не платят своим солдатам и полиции, инфляция составляет 300%, а их руководство находится в полном хаосе и неспособно должным образом представлять страну.
Единственное, что у них есть, — это готовность убивать своих протестующих (уже более 100 000 погибших). Их нужно судить за военные преступления против человечности!» — отметил Трамп.