Կառավարությունը պատրաստ չէ ընդունել սեփական սխալները տնտեսական քաղաքականության մեջ: Այդ մասին հայտարարել է «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության անդամ Վարդան Օսկանյանը` քննադատելով խորհրդարանում քննարկվող կառավարության հնգամյա ծրագիրը:
«2009 թվականին մենք 14,5 տոկոս տնտեսական անկում ենք ունեցել: Այո, պատճառը շինարարության անկումն էր, բայց ով կարող էր եւ պետք է կանխատեսեր, եթե ոչ կառավարությունը: 2008թ. Տիգրան Սարգսյանը վերադարձավ ԱՄՆ-ից, որտեղ արդեն այդ ժամանակ բանկեր էին սնանկանում, եւ միեւնույն է, առաջարկեց 2009-ի համար 9 տոկոս տնտեսական աճով բյուջե»,- ասել է Օսկանյանը:
Նրա խոսքով, անհասկանալի է, թե ինչ փոփոխություններ են մտցվելու 5-ամյա սցենարում ճգնաժամային իրավիճակների դեպքում: «Իսկ արտաքին պարտքի եւ ՀՆԱ-ի հարաբերակցությունը հասել է 45 տոկոսի»,- ասել է Օսկանյանը:

YEREVAN. – The Government is not ready to acknowledge its own mistakes in economy, Armenian Former FM, member of Prosperous Armenia Party (PAP) parliamentary group Vartan Oskanian announced criticizing the Government Program of 2012-2017 which is being considered in the parliament.
“In 2009 we registered an economic downfall of 14.5 percent. Yes, the reason was a construction decline and who else other than the cabinet of ministers could and should have foreseen it? In 2008 PM Tigran Sarsgyan returned from the U.S. where already the banks were going bankrupt, nevertheless he proposed a budget program with 9 percent economic growth in 2009,” Oskanian said.
According to him, it is not clear what corrections the Government will make in case of another crisis.