Բրիտանական ոստիկանությունը ուղղաթիռների օգնությամբ փնտրում է առյուծի, որին Էսսեքս կոմսության բնակիչները տեսել էին մոտակա  դաշտում: Ենթադրվում է, որ առյուծը օգոստոսի 26-ին փախել է կոմսության տարածքում շրջագայող կրկեսից:
Ինչպես հայտնում է   Daily Mail թերթը, տարածքում որոնողական աշխատանքներ են իրականացվում 30 ոստիկաններ, նրանց օգնում են երկնքում պտտվող երկու ուղղաթիռ, սակայն փախուստի դիմած գազանին այդպես էլ  չեն հայտնաբերել:
Ոստիկանությունը ենթադրում է, որ առյուծը  փախել է Great British Circus կրկեսից: Սակայն կրկեսի ղեկավարությունը չի հայտարարել փախուստի դիմած  առյուծի մասին: Միաժամանակ հայտնի է դարձել, որ կրկեսի տերը որոշել է դադարեցնել վայրի գազանների հետ համարների ցուցադրությունը:
Ոստիկանությունը կոչ է արել բնակիչներին առյուծին տեսնելու դեպքում անհապաղ տեղյակ պահել, իսկ Daily Mail-ը, իր հերթին, խնդրել  է ընթերցողներին ուղարկել կենդանու լուսանկարները, եթե ինչ որ մեկին հաջողվի լուսանկարել նրան:

Британская полиция с помощью вертолетов ищет льва, которого видели в поле жители в графстве Эссекс. Предполагается, что лев сбежал 26 августа из гастролировавшего в графстве цирка.
Как сообщает газета Daily Mail, местность прочесывали около 30 полицейских, в небе кружили два вертолета, однако изловить беглого хищника так и не удалось.
Очевидцев, напуганных появлением хищника, охватила паника. «Это на миллион процентов лев... Он стоял неподалеку и явно наслаждался жизнью. Его видели больше десятка людей. Народу было много - курортное место, выходной», - заявил очевидец.
Полиция полагает, что лев мог сбежать из цирка Great British Circus. Однако руководство цирка не сообщало о пропавшем льве. В то же время, известно, что хозяин заведения решил прекратить номера с дикими животными - недавно он продал тигра, а также пытается пристроить лошадей и зебру, передает РИА Новости.
Полиция призвала граждан сообщить в случае обнаружения льва, а Daily Mail, в свою очередь, обратилась к читателям с просьбой прислать фотографии животного, если кому-то удастся его сфотографировать.