Հանգստյան օրերին Հայաստանի սահմաններին ադրբեջանական կողմը պարբերաբար խախտել է հրադադարի ռեժիմը, սակայն խախտումները ծավալային բնույթ չեն կրել: Այդ մասին NEWS.am-ի թղթակցին հայտնել է  Հայաստանի պաշտպանության նախարարության մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Հովհաննիսյանը նաեւ նշել է, որ սահմանին լրացուցիչ ուժեղացում չկա, իսկ զգոնությունը մեծացնելու մասին Հայաստանի նախագահի հրամանը կատարվում է:
Ինչպես NEWS.am-ին հայտնեցին ԼՂՀ-ի Պաշտպանության բանակի մամուլի ծառայությունից, ԼՂՀ-ի եւ Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծում հակառակորդը բազմիցս խախտել է հրադադարի ռեժիմը, սակայն այդ խախտումները հայկական կողմից կորուստների չեն հանգեցրել:
Հիշեցնենք, որ պետության ղեկավարը օգոստոսի 31-ին հայ սպա Գուրգեն Մարգարյանին սպանող Ռամիլ Սաֆարովին ազատելու կապակցությամբ հրավիրված Ազգային անվտանգության խորհրդի արտակարգ նիստում կարգադրել էր մեծացնել Զինված ուժերի զգոնությունը:

YEREVAN, STEPANAKERT. – The Azerbaijani side regularly violated the ceasefire at Armenia’s border, over the past weekend, but these breaches were not large-scale, Armenian Defense Minister’s Press Secretary Artsrun Hovhannisyan told Armenian News-NEWS.am.
In Hovhannisyan’s words, security is not boosted at the border, and President Serzh Sargsyan’s order toward increasing the alertness is being carried out.
Also, the adversary repeatedly violated the ceasefire, at the line of contact between the Karabakh-Azerbaijani armed forces, but these breaches did not claim any lives from the Armenian side, Nagorno-Karabakh Republic Defense Army press service informed Armenian News-NEWS.am.
To note, Armenia’s President Serzh Sargsyan convened a National Security Council session on August 31—and in connection with the release of Azerbaijani army officer Ramil Safarov, who had killed Armenian officer Gurgen Margaryan with an axe and while he was asleep—and instructed to increase the alertness of the Armed Forces.