Հայաստանի Հանրապետության Կառավարության տանը հոկտեմբերի 24-26-ը տեղի կունենա «EXPO-RUSSIA ARMENIA 2012» հայ-ռուսական արդյունաբերական 5-րդ հոբելյանական ցուցահանդեսը:
Ցուցահանդեսի շրջանակներում կկազմակերպվեն կլոր սեղաններ` ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների, տրանսպորտի և կապի, առողջապահության, կրթության և գիտության, գյուղատնտեսության նախարարություններում, ինչպես նաև նպատակային հանդիպումներ Ռուսաստանի հետ ավանդաբար համագործակցող Հայաստանի ձեռնարկություններում և գիտահետազոտական հաստատություններում:
«EXPO-RUSSIA ARMENIA» ցուցահանդեսի կազմակերպիչը «Զարուբեժ-Էքսպո» ԲԲԸ-ն է եւ «Մուլտի Գրուպ» կոնցեռնը: Միջոցառումները անց է կացվում Ռուսաստանի Առեւտրաարդյունաբերական պալատի պաշտոնական համագործակցությամբ, Ռուսաստանի Պետդումայի, ԱԳՆ-ի եւ Ռուսաստանի արդյունաբերական նախարարությունների, ինչպես նաեւ Հայաստանի Կառավարության, Ազգային Ժողովի, եւ Էկոնոմիկայի նախարարության, Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպանատան եւ Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպանատան աջակցության ներքո: Ցուցահանդեսի շրջանակներում նախատեսվում է իրականացնել մշակութային եւ զբոսաշրջային ծրագրեր:
Հայ-ռուսական ամենամյա արդյունաբերական EXPO-RUSSIA ARMENIA-ի առաջին ցուցահանդեսը տեղի է ունեցել 2008 թ-ին Երեւանում: տարիներին ընթացքում ցուցահանդեսին մասնակցել են ավելի քան 5000 ընկերություններ` ռուսաստանի եւ Հայաստանի 35 շրջաններից:

YEREVAN.- The fifth EXPO-RUSSIA ARMENIA 2012 industrial exhibition will be held in the building of the Armenian government on October 24-26.
The exhibition will feature round-table discussions in the Ministries of Transport and Communication, Energy and Natural Resources, Agriculture, Healthcare, Science and Education, as well as meetings in the Armenian enterprises and research institutes traditionally cooperating with Russia.
The event is organized by Zarubezh-Expo and “Multi Group Concern” under the auspices of Russia’s Chamber of Commerce and Industry, with the support of the State Duma, the Russian foreign office and other ministries, as well as the Armenian government, economy ministry and parliament, Russia’s Embassy in Yerevan and other institutions.
The first exhibition was held in Yerevan on October 31- November 2, 2008. Over 500 companies from 35 regions of Armenia and Russia participated in the exhibition during four years.