Հայաստանի Հանրապետության Կառավարության տանը հոկտեմբերի 24-26-ը տեղի կունենա «EXPO-RUSSIA ARMENIA 2012» հայ-ռուսական արդյունաբերական 5-րդ հոբելյանական ցուցահանդեսը:
Ցուցահանդեսի շրջանակներում կկազմակերպվեն կլոր սեղաններ` ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների, տրանսպորտի և կապի, առողջապահության, կրթության և գիտության, գյուղատնտեսության նախարարություններում, ինչպես նաև նպատակային հանդիպումներ Ռուսաստանի հետ ավանդաբար համագործակցող Հայաստանի ձեռնարկություններում և գիտահետազոտական հաստատություններում:
«EXPO-RUSSIA ARMENIA» ցուցահանդեսի կազմակերպիչը «Զարուբեժ-Էքսպո» ԲԲԸ-ն է եւ «Մուլտի Գրուպ» կոնցեռնը: Միջոցառումները անց է կացվում Ռուսաստանի Առեւտրաարդյունաբերական պալատի պաշտոնական համագործակցությամբ, Ռուսաստանի Պետդումայի, ԱԳՆ-ի եւ Ռուսաստանի արդյունաբերական նախարարությունների, ինչպես նաեւ Հայաստանի Կառավարության, Ազգային Ժողովի, եւ Էկոնոմիկայի նախարարության, Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպանատան եւ Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպանատան աջակցության ներքո: Ցուցահանդեսի շրջանակներում նախատեսվում է իրականացնել մշակութային եւ զբոսաշրջային ծրագրեր:
Հայ-ռուսական ամենամյա արդյունաբերական EXPO-RUSSIA ARMENIA-ի առաջին ցուցահանդեսը տեղի է ունեցել 2008 թ-ին Երեւանում: տարիներին ընթացքում ցուցահանդեսին մասնակցել են ավելի քան 5000 ընկերություններ` ռուսաստանի եւ Հայաստանի 35 շրջաններից:

В Доме Правительства Республики Армения 24 - 26 октября пройдет пятая юбилейная Российско-Армянская промышленная выставка «EXPO-RUSSIA ARMENIA 2012».
В рамках выставки состоятся круглые столы в министерстве транспорта и связи, министерстве энергетики и природных ресурсов, министерстве сельского хозяйства, министерстве здравоохранения, министерстве науки и образования Армении, а также будут проведены целевые встречи непосредственно на предприятиях и в научно-исследовательских учреждениях Армении, традиционно сотрудничающих с Россией.
Организатором выставки «EXPO-RUSSIA ARMENIA» выступают ОАО «Зарубеж-Экспо» и Концерн «Мульти Групп». Мероприятие проводится под официальным патронатом Торгово-промышленной палаты России, при поддержке Государственной Думы России, МИД и отраслевых министерств России, а также правительства, экономических министерств и Национального Собрания Армении, посольств и торгпредств России в Армении и Армении в России, Международной Ассоциации Фондов Мира и комитета мира Армении и деловых кругов обеих стран. В рамках выставки предусмотрена интересная культурная и экскурсионная программы.
Первая российско-армянская ежегодная промышленная выставка EXPO-RUSSIA ARMENIA состоялась в Ереване 31 октября - 02 ноября 2008 года. За четыре года в выставке EXPO-RUSSIA ARMENIA приняли участие более 500 компаний из 35 регионов России и Армении.