Ճապոնիայում ոստիկանությունը կալանավորել է երկու ռուսաստանցի կանանց, ովքեր հրաժարվել են վճարել տաքսու վարձը: Այն բանից հետո, երբ վարորդը պահանջել է ուղեվարձը, ռուսաստանցի զբոսաշրջիկները բռունցքներով հարձակվել են վարորդի վրա:
Տեղի լրատվամիջոցների փոխանցմամբ՝ մոտ 30 տարեկան երկու կանայք մարտի 25-ի երեկոյան տաքսի են վերցրել Տոկիոյի մետրոյի «Հիրոո» կայարանի մոտ եւ խնդրել իրենց հասցնել Ռոպոնգիի թաղամաս: Տեղ հասնելով, ուղեւորուհիները լքել են մեքենայի սրահը՝ չվճարելով 1500 իեն վարձը:
Ինչպես հաղորդում է «Ինտերֆաքսը», վարորդը վազել է կանանց հետեւից, որի հետեւանքով հովանոցի բազմաթիվ հարվածներ է ստացել նրանցից մեկից: Մոտակայքում պարեկություն անող ոստիկանները ձերբակալել են կանանց:

В Японии полиция арестовала двух россиянок, которые отказались платить за услуги такси. После того, как водитель уличил их во лжи, туристки набросились на водителя с кулаками.
По данным местных СМИ, две женщины примерно 30 лет вечером 25 марта поймали такси у станции Хироо в Токио и попросили доставить их в район Роппонги. Прибыв к месту назначения, пассажирки покинули салон автомобиля, не рассчитавшись за поездку 1500 иен.
Как сообщает «Интерфакс», водитель побежал за россиянками и в результате получил около десяти ударов зонтиком от одной из них. Оказавшиеся поблизости полицейские задержали хулиганок.