BBC ռադիոընկերությունը հրապարակել է 1988 թվականի հաղորդման ձայնագրությունը, երբ ստուդիա էր զանգահարել Մեծ Բրիտանիայի այն ժամանակվա վարչապետ Մարգարեթ Թեթչերը։
«Երաթյա լեդին» BBC-ի հետ կապ էր հաստատել այն ռեպորտաժից հետո, որտեղ ասվել էր, որ ԽՍՀՄ գլխավոր քարտուղար Միխայիլ Գորբաչովը Հայաստանի երկրաշարժի պատճառով (1988թ) հետաձգել է Մեծ Բրիտանիա այցը։
Զանգահարելով ստուդիա՝ Թեթչերն ասել է, որ նրանք հրաշալի հասկանում են Գորբաչովին, ով ողբերգության պատճառով ստիպված է եղել հետաձգել այցը։
«Պարոն Գորբաչովը պետք է տանը լինի։ Այլկերպ հնարավոր չէ պատկերացնել»,- ասել է վարչապետը՝ նշելով, որ ցանկացել է անձամբ հաղորդել իր տեսակետը հաղորդումից հետո, որտեղ նշվել է, որ Գորբաչովն ընդհատել է Նյու Յորքի այցն ու վերադարձել ԽՍՀՄ։

Радиостанция BBC опубликовала запись программы от 1988 года, когда в студию позвонила тогдашний премьер-министр Великобритании Маргарет Тэтчер.
«Железная леди» связалась с BBC после репортажа о том, что Генсек СССР Михаил Горбачев отменил визит в Великобританию из-за землетрясения в Армении (Спитакское землетрясение 7 декабря 1988г.).
Позвонив прямо в студию, Тэтчер сказала, что они прекрасно понимают Горбачева, которому пришлось отложить визит из-за трагедии.
«Г-н Горбачев должен быть дома. Было бы невообразимо поступить иначе»,- сказала премьер-министр, отметив, что хотела сама лично передать точку зрения после репортажа, в котором отмечалось, что Горбачев прервал визит в Нью-Йорк и возвратился в СССР.