Հայոց ցեղասպանության 98-րդ տարելիցի կապակցությամբ Երեւանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի սոցիալական ապահովության վարչությունն այցելություններ է կազմակերպել ցեղասպանությունը վերապրած բոլոր երեւանաբնակներին:
«Այսօր մայրաքաղաքում ցեղասպանությունը վերապրած 15 քաղաքացի է ապրում: Քաղաքապետի կողմից նրանց նկատմամբ ուշադրությունը մշտական բնույթ է կրում: Ապրիլի 24-ին ընդառաջ, վարչության կողմից ցեղասպանությունը վերապրածներին այցելություններն ու օժանդակությունը ավանդական է դարձել: Տարվա ընթացքում, իհարկե, այլ առիթներով էլ են լինում հանդիպումներ, հնարավորության սահմաններում նաեւ աջակցություն է ցուցաբերվում»,- նշել է սոցիալական ապահովության վարչության պետ Ռուզաննա Զաքարյանն՝ ավելացնելով, որ աջակցության ծրագրերը կրելու են շարունակական բնույթ:
Շնորհակալություն հայտնելով ցուցաբերվող մշտական ուշադրության համար՝ վերապրածները նշել են, որ իրենք միշտ զգում են քաղաքապետարանի հոգածությունն ու աջակցությունը:

YEREVAN. – On the occasion of the 98th anniversary of the Armenian Genocide, the Department of Social Security of the capital city Yerevan Municipality organized visits to all Yerevan residents that have survived the genocide.
“Today, fifteen people that have survived the genocide live in the capital city. Ahead of [Wednesday,] April 24, the department’s visits and assistance to the genocide survivors have become traditional,” Department Head Ruzanna Zakaryan noted, and added that the assistance programs will be continuous.
In their turn, and thanking for the constant attention being provided to them, the Armenian Genocide survivors noted that they always feel the care and support by Yerevan Municipality.