Այս տարվա աշնանը Երեւանում հայ-լիբանանյան գործարարների համաժողով կկազմակերպվի: Այս մասին, հուլիսի 24-ին, նշվել է Լիբանանում ՀՀ դեսպան Աշոտ Քոչարյանի եւ Լիբանանի արդյունաբերության նախարար Վրեժ Սափունջյանի հանդիպման ժամանակ:
ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ զրուցակիցները կարեւորել են երկկողմ առեւտրատնտեսական հարաբերությունների զարգացման ու ընդլայնման անհրաժեշտությունը: Նշվել է, որ այդ համաժողովը, որին կմասնակցեն հնարավոր ներդրողներ, արդյունաբերողներ, գործարարներ, ֆրանչայզինգի ընկերություններ, կնպաստի երկու բարեկամ երկրների փոխհարաբերությունների ամրապնդմանն ու զարգացմանը: Կարեւորվել է նաեւ MEA ավիաընկերության Բեյրութ-Երեւան-Բեյրութ ուղիղ չվերթների իրականացումը, ինչը նույնպես կարող է նպաստել զբոսաշրջության եւ առեւտրատնտեսական հարաբերությունների զարգացմանը, գործարար շրջանակների ներկայացուցիչների փոխայցելությունների ակտիվացմանը:
Նախարար Սափունջյանը խոստացել է մանրամասնորեն ուսումնասիրել դեսպան Քոչարյանի կողմից տրամադրած ներդրումային ծրագրերն ու հայկական արտադրության ապրանքների ցանկը, ինչն անկասկած կօգնի լիբանանյան գործարարների պատվիրակության անդամների ընտրության հարցում:
Հանդիպման ժամանակ անդրադարձ է եղել Լիբանանի ներքաղաքական եւ տարածաշրջանային խնդիրներին, ինչպես նաեւ Հայաստան-սփյուռք փոխգործակցությանը:

Осенью текущего года в Ереване будет организован армяно-ливанский бизнес-форум. Договоренность об этом была достигнута 24 июля на встрече посла Армении в Ливане Ашота Кочаряна и министра экономики Ливана Врежа Сабондяна.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе МИД, собеседники отметили важность развития двусторонних экономических связей. Было отмечено, что форум, в котором примут участие возможные инвесторы, а также промышленники и предприниматели, будет содействовать укреплению и развитию взаимоотношений двух дружественных стран. Была отмечена и важность организации прямых рейсов Бейрут – Ереван – Бейрут авиакомпанией MEA, что также может способствовать туризму и развитию торгово-экономических отношений, активизации взаимных визитов представителей бизнеса.
Министр Сабонджян пообещал изучить представленный армянкой стороной список инвестпрограмм и товаров армянского производства.