Արագածոտնի մարզի Ափնագյուղ գյուղի մոտակայքում, օգոստոսի 3-ի երեկոյան  տեղի է ունեցել ավտովթար. կան տուժածներ. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Հայաստանի ԱԻՆ փրկարար ծառայությունից հայտնում են, որ դեպքի վայր է մեկնել մեկ մարտական հաշվարկ:
Պարզվել է, որ դեռեւս չբացահայտված հանգամանքներում Ապարան-Երեւան ավտոճանապարհի 18 կմ-ում բախվել են «Օպել վեկտրա B» մակնիշի 35 VL 931 համարանիշի եւ «Օպել վեկտրա A» մակնիշի 10 OՏ 738 համարանիշի ավտոմեքենաները:
Վթարի հետեւանքով  Ստեփանավան քաղաքի բնակիչներ «Օպել վեկտրա A» մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդ` 45-ամյա Ռ. եւ ուղեւորներ` 4-ամյա Ա., 22-ամյա Մ. Բալասանյանները, 72-ամյա Ս., 55-ամյա Վ. Բալայանները եւ Վրաստանի Հանրապետության քաղաքացի «Օպել վեկտրա B» մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդ` 37-ամյա Է. Օգանեսյանը տարբեր մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են Ապարան քաղաքի բժշկական կենտրոն:
Ըստ բժիշկների` տուժածներ Ա., Մ., Ռ. Բալասանյանների եւ Ս., Վ. Բալայանների առողջական վիճակը գնահատվել է ծանր, իսկ Է.Օգանեսյանինը` բավարար:

Возле деревни Апнагюх Арагацотнской области Армении вечером 3 августа произошло ДТП. При невыясненных обстоятельствах, на 18-м километре трассы Апаран-Севан столкнулись автомобили марки «Опель вектра В» с госномером 35 VL 931 и «Опель вектра А» с госномером 10 OՏ 738.
Как сообщают в пресс-службе МЧС Армении, в результате ДТП пострадали водитель автомобиля «Опель вектра А» 45 летний Р. Баласанян, а также пассажиры 4-летний А. Баласанян, 22-летний М.Баласанян, 72-летний С. и 55-летний В.Балаяны, и гражданин Грузии, водитель «Опель вектра В» Э.Оганесян.
Врачи оценивают состояние А., М., Р. Баласанянов как тяжелое, а состояние С. и В. Балаянов как удовлетворительное.