Էթան Ուիթինգթոնի հիմնադրամը, որը ստեղծվել է բոսթոնցի անտուն քաղաքացուն օգնելու նպատակով (նա գտած մեծ գումարն ու փաստաթղթերը վերադարձրել էր տիրոջը), արդեն 140 հազար դոլար է հանգանակել: Այս մասին հաղորդում է Lenta.ru-ն՝  վկայակոչելով Sky News-ը:
Էթան Ուիթինգթոնը այս տարվա սեպտեմբերի 16-ին հիմնադրամ է ստեղծել, որի կայքում նշել է, որ ցանկանում է օգնել անտուն Գլեն Ջեյմս-ին՝ նոր կյանք սկսել: Նա վստահեցրել է բարեգործներին, որ հավաքված ողջ գումարը կհատկացվի Գլենին:
Ամերիկացիները 100 հազար դոլար են հավաքել գումարով ուսապարկը ոստիկանությանը հանձնած անտունի համար
54-ամյա անտուն Գլեն Ջեյմսը ոստիկանությանն է հանձնել իր գտած ուսապարկը, որտեղ եղել է մոտ 2,4 հազար կանխիկ դոլար եւ եւս 39,5 հազար դոլարի չեկեր: Հայտնի է, որ պայուսակը կորցրել էր չինացի մի ուսանող:

Фонд Этана Уиттингтона, созданный для того, чтобы помочь бездомному из Бостона, вернувшему найденные деньги и документы законному владельцу, собрал уже больше $140 тысяч. Среди денег, собранных для бездомного по имени Глен Джеймс, оказались и 182 доллара, переведенных двумя маленькими детьми, передает «Лента.Ру» со ссылкой на Sky News.
Этан Уиттингтон организовал фонд помощи 16 сентября 2013 года. На страничке фонда он указал, что хочет помочь бездомному начать новую жизнь и заверил благотворителей, что все пожертвования пойдут напрямую Глену.
Американцы собрали $100 тысяч принесшему в полицию рюкзак с деньгами бездомному
54-летний бездомный Глен Джеймс отнес в полицию найденный им рюкзак,в котором были обнаружено около 2,4 тысячи долларов наличными и еще 39,5 тысячи долларов дорожными чеками. Известно, что сумка была утеряна китайским студентом и ее, после подтверждения личности, вернули хозяину.