Հնդկաստանի Մումբաի քաղաքում բնակելի շենքի փլուզման հետեւանքով զոհերի թիվը հասել է 33-ի: Այս մասին, այսօր՝ սեպտեմբերի 28-ին, հայտնել է տեղի փրկարարների ղեկավար Ալոքա Ավարստհին: Ավելի վաղ նշվել էր 28 զոհի մասին:
Դոկ Յարք փողոցում շենքի փլուզման գործով արդեն մեկ մարդ կալանավորվել է: Ոստիկանության տվյալներով՝ շենքի վարձակալ Աշոք Մեհթան, տեղյակ չպահելով իշխանություններին, փոփոխել է շենքի կառուցվածքը: Նախորդ ամիս մասնագետները ստուգել են շենքը եւ առաջարկել անհապաղ վերանորոգում սկսել:
Հիշեցնենք, որ Հնդկաստանի Մումբաի քաղաքում, սեպտեմբերի 27-ին, փլուզվել է 5-հարկանի բնակելի շենքը: Ավելի վաղ հաղորդվել է, որ փլատակների տակ կարող է լինել 36 մարդ: Ավելի քան 40 մարդ փրկվել է:

Число жертв обрушения жилого здания в индийском городе Мумбаи возросло до 33 человек. Об этом 28 сентября сообщил руководитель местных спасателей Алока Авастхи. Ранее сообщалось о 28 погибших.
По делу об обрушении дома на улице Док Ярд уже арестован один человек. По данным полиции, арендатор здания Ашок Мехта, не предупредив власти, изменил структуру помещений. В прошлом месяце дом был проинспектирован специалистами, которые порекомендовали немедленно начать его ремонт.
Напомним, что в индийском городе Мумбаи 27 сентября обрушилось пятиэтажное жилое здание. Ранее сообщалось, что под завалами могут находиться 36 человек. Более 40 человек были спасены.