Հնդկական Մումբայ քաղաքում բնակելի շենքի փլուզման հետեւանքով զոհերի թիվը հասել է 60-ի: Այդ մասին հաղորդել են տեղական իշխանությունները: Ավելի վաղ հայտնում էին 28 զոհերի մասին:
Դոք Յարդ փողոցում շենքի փլուզման գործով արդեն մեկ հոգու ձերբակալել են: Ոստիկանության տվյալներով շենքի վարձակալ Աշոկ Մեհթան, չզգուշացնելով իշխանություններին, փոխել էր շինության կառուցվածքը: Անցյալ ամիս մասնագետները ստուգել էին այն ու խորհուրդ տվել անմիջապես վերանորգում սկսել:
Հիշեցնենք, որ հնդկական Մումբայ քաղաքում սեպտեմբերի 27-ին հինգ հարկանի շենք էր փլուզվել: Ավելի վաղ հայտնում էին, որ փլատակների տակ 36 մարդ է մնացել: Ավելի քան 40 հոգու փրկել էին:

Число жертв обрушения жилого здания в индийском городе Мумбаи возросло до 60 человек. Об этом сообщили местные власти. Ранее сообщалось о 28 погибших.
По делу об обрушении дома на улице Док Ярд уже арестован один человек. По данным полиции, арендатор здания Ашок Мехта, не предупредив власти, изменил структуру помещений. В прошлом месяце дом был проинспектирован специалистами, которые порекомендовали немедленно начать его ремонт.
Напомним, что в индийском городе Мумбаи 27 сентября обрушилось пятиэтажное жилое здание. Ранее сообщалось, что под завалами могут находиться 36 человек. Более 40 человек были спасены.