Գերմանիայում մահմեդական ներգաղթյալների հիմնադրած «Նորացման եւ արդարության միություն» կուսակցությունը մտադրություն է հայտնել մասնակցել երկրի Հյուսիսային Ռեյն-Վեստֆալիայի տեղական խորհրդարանի ընտրություններին։
Գերմանական Deutsche Welle-ի փոխանցմամբ, կուսակցությունը տակավին վերջերս է ստեղծվել եւ հայտ է ներկայացրել մասնակցել մայիսի 9-ին կայանալիք ընտրությանը: Կուսակցության նախագահը Բոննում մահմեդականների խորհրդի նախագահ Հալուք Յըլդըզն է, որին 2009թ. Բոննում կայացած համայնքային ընտրություններում հաջողվել էր երկու տեղ ստանալ քաղաքային խորհրդում։
Ըստ գործակալության՝ Հյուսիսային Ռեյն-Վեստֆալիա երկրամասում շուրջ մեկ միլիոն մահմեդական է ապրում, որոնց մեկ երրորդն արդեն Գերմանիայի քաղաքացի է եւ կարող է քվեարկել առաջիկա ընտրություններում:
Յըլդըզը չի բացառել առաջիկայում իր հիմնած կուսակցությամբ նաեւ համադաշնային ընտրություններին մանսակցելու հնարավորությունը:

The party of Muslim migrants of Germany — “Alliance for Peace and Fairness” expressed intension to participate in the municipal elections in North Rhine–Westphalia province (Germany) held on May 9.
The party is chaired by Haluk Yildiz – the president of Muslim Council in Bonn that gained two seats in the Bonn city council 2009 elections, Deutsche Welle reports. According to the source, there are about 1 million Muslim residents in North Rhine-Westphalia, while a third of them are German citizens and have right to vote.
Yildiz did not rule out possibility that his party might participate in the federal elections as well.