Եվրամիության ընդլայնման հարցերով եւ հարեւանության քաղաքականության եվրահանձնակատար Շտեֆան Ֆյուլեն ապրիլի 7-9-ը կայցելի Թբիլիսի: Այդ մասին ապրիլի 5-ին հայտարարել է Վրաստանի փոխարտգործնախարար Նինո Կալանդաձեն:
Այցի շրջանակներում, Ֆյուլեն կհանդիպի նախագահ Միխայիլ Սահակաշվիլիին եւ երկրի կառավարության այլ ներկայացուցիչների:
Նախատեսված են նաեւ բանակցություններ վրացական ընդդիմության հետ: Ֆյուլեն կայցելի փախստականների բնակավայրեր եւ կծանոթանա նրանց խնդիրներին: Կհանդիպի նաեւ ԵՄ դիտարկման առաքելության ներկայացուցիչների հետ:
Կալանդաձեն ընդգծել է, որ դա եվրահանձնակատարի առաջին այցն է Վրաստան, որի ընթացքում Ֆյուլեն մտադիր է ծանոթանալ իրավիճակի հետ երկրում եւ տարածաշրջանում, նաեւ մայիսի 30-ին կայանալիք տեղական ընտրությունների քարոզարշավի հետ:

April 7-9, EU Commissioner for Enlargement and the European Neighborhood Policy Stefan Fule will visit Tbilisi, Georgian Deputy Foreign Minister Nino Kalandadze said at April 5 briefing.
He will hold meetings with Georgian President Mikheil Saakashvili and governmental senior officials.
Fule will hold talks with representatives of Georgian opposition and EU monitoring mission. He will visit the settlements of refugees and familiarize himself with their problems.
This is Fule’s first visit to Georgia, Kalandadze said adding that EU Commissioner intends to survey the situation in the country and region, as well as the election campaign and preparations for forthcoming May 30 elections.