Կիեւում կառավարության շենքի դիմաց հանրահավաք է սկսվում: Ակտիվիստները Անկախության հրապարակից նախապես ուղեւորվել էին նախատեսված վայր:
Մոտ 500 մարդ խմբվել է կառավարության շենքի մոտ: Նրանք մտադիր են մինչեւ օրվա վերջ Լյութերական փողոցի կողմից արգելափակել շենքը: Այնտեղ ողջ գիշեր հերթապահել են բերկուտցիները, շրջակա շենքերի մուտքերն արգելափակված են բեռնատարներով եւ ավտոբուսներով, փոխանցում է ՈՒՆԻԱՆ-ը:
Բացի այդ, Եվրոմայդանի մասնակիցները մտադիր են արգելափակել նաեւ նախագահականի շենքը, այժմ նրանց ճանապարհը կտրել են ՆԳՆ ներքին զորքերի 50 մարտիկներ:

В Киеве у здания правительства начинается митинг. Колонна активистов выдвинулась с площади Независимости к месту происшествия заранее. Около 500 человек собрались около здания Кабмина. В планах протестующих блокировать здание Кабинета министров в течение дня со стороны улицы Лютеранской. Там всю ночь дежурили беркутовцы, подъезды к близлежащим домам заблокированы грузовиками и автобусами, передает УНИАН.
Кроме того, участники Еромайдана намеревались блокировать здание Администрации Президента со стороны Банковой, впрочем, сейчас им перекрыли путь около 50 бойцов внутренних войск МВД.