Ուկրաինայի եւ Եվրամիության միջեւ վիզային ռեժիմի վերացման համար անհրաժեշտ է օրինականացնել միասեռականների ամուսնությունը: Այդ մասին հայտարարել է Ուկրաինայի վարչապետ Նիկոլայ Ազարովը, հաղորդում է Cenzor.net-ը:
Նրա խոսքով՝ ընդդիմության առաջնորդները «հեքիաթ են պատմում» այն մասին, որ ԵՄ հետ համաձայնագրի կնքումից հետո հնարավոր կլինի առանց վիզայի Եվրոպա մեկնել: Միասեռականների ամուսնության օրինականացումն ու սեռական փոքրամասնությունների իրավահավասարության վերաբերյալ օրենքի ընդունումը Եվրոպական միության պայմաններից մեկն էր վիզային ռեժիմի վերացման համար, ասել է վարչապետը՝ հանդես գալով Կիեւի Եվրոպական հրապարակում գործող իշխանության օգտին անցկացվող հանրահավաքի ժամանակ:
«Մենք դեռ մի շարք պայմաններ պետք է կատարենք. մենք պետք է օրինականացնենք միասեռականների ամուսնությունները, մենք պետք է ընդունենք սեռական փոքրամասնությունների իրավահավասարության մասին»,- հայտարարել է Ազարովը:

Для отмены визового режима между Украиной и Евросоюзом необходимо узаконить однополые браки. Об этом заявил премьер-министр Украины Николай Азаров, сообщает Цензор.НЕТ.
По его словам лидеры оппозиции «рассказывают сказки» о том, что после подписания Соглашения с ЕС можно будет ездить в Европу без виз. Легитимизация однополых браков и принятие закона о сексуальных меньшинствах было одним из условий Европейского Союза для отмены визового режима, сказал премьер, выступая на митинге сторонников действующей власти на Европейской площади в Киеве.
«Мы должны еще выполнить целый ряд условий: мы должны узаконить однополые браки, мы должны принять закон о равенстве сексуальных меньшинств», - заявил Азаров.