Թբիլիսին 2014թ. կդիմավորի առանց բյուջեի: Սակրեբուլոյում նախօրեին ընթացած բավականին երկարատեւ եւ բուռն քննարկումն ավարտվել է նրանով, որ Թբիլիսիի կառավարության ներկայացրած բյուջեի ընդունումը տապալվել է:
Բյուջեի նախագծին ընդունելու դեմ են քվեարկել 21 պատգամավոր, կողմ` 18-ը, 3-ը ձեռնպահ են մնացել:  Բյուջեի նախագիծն ընդունվելու համար քվորումը կազմել է 24 ձայն, հաղորդում է «Գռուզիա online»-ը:
Քվեարկությանը նախորդել էին երկարատեւ քննարկումներ: Մեծամասնության կողմից քննադատվել էին ինչպես գումարային միջոցների բաշխման սկզբունքը, այնպես էլ Թբիլիսիի կառավարության կողմից սահմանված առաջնահերթությունները:
Նշենք, որ մայրաքաղաքի սակրեբուլոյի նախագահ Իրակլի Շիխիաշվիլին գործընկերներին առաջարկել էր մեկ ամսով հետաձգել բյուջեի քվեարկությունը, որպեսզի Թբիլիսիի կառավարությունը աշխատի արտահայտված նկատառումների ուղղությամբ, սակայն քվեարկությունն ամեն դեպքում կայացել էր:  Արդյունքում բյուջեի ընդունումը տապալվել էր:

Тбилиси встретит 2014 год без бюджета. Довольно-таки продолжительное и бурное обсуждение в столичном муниципальном собрании (сакребуло) завершилось накануне тем, что принятие представленного правительством Тбилиси бюджета провалилось.
Против принятия проекта бюджета проголосовал 21 депутат, 18- поддержали его принятие , 3-е воздержались. Для утверждения проекта бюджета кворум составлял 24 голоса, передает «Грузия online».
Голосованию предшествовали продолжительные дебаты. Со стороны большинства критике подверглись как принцип распределения денежных средств, так и определенные правительством Тбилиси приоритеты.
Отметим, что председатель столичного сакребуло Ираклий Шихиашвили предложил коллегам отложить голосование по бюджету на месяц, чтобы правительство Тбилиси поработало над высказанными замечаниями, однако голосование все же состоялось. В результате принятие бюджета провалилось.