Ադրբեջանական կողմը ստորաբար ստում է՝ կեղծ տեղեկություններ ներկայացնելով, թե իբր Հայաստանի հետ սահմանին ռազմական ավտոմեքենա է վնասվել: Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցին է հաղորդել Հայաստանի պաշտպանության նախարարի մամուլի քարտուղար  Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Հաղորդագրությունները ռազմական բեռնատարի ոչնչացման մասին, ստոր սուտ են, իսկ ինտերնետում տեղադրված լուսանկարները՝ կեղծ: Հայկական կողմը տեխնիկական կորուստներ չի կրել, հայկական կողմում չկան նաեւ վիրավորներ»,-ընդգծել է Հովհաննիսյանը:
Նշենք, որ ադրբեջանական կողմը այսօր սկսել է զանգվածային տեղեկատվական հարձակում: Այսպես՝ ադրբեջանական լրատվամիջոցները հեղեղված են զանազան սադրիչ ապատեղեկատվություններով՝ կապված «հայկական կողմի դիվերսիաների ու հայկական սահմանին «ոչնչացված» բեռնատարի հետ»:

Азербайджанская сторона нагло врет, представляя небылицы о якобы подбитом на границе с Арменией военном автомобиле. Об этом заявил корреспонденту Новости Армении – NEWS.am пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян.
«Сообщения о якобы подбитом армянском военном грузовике – наглая ложь, а размещенные в интернете фотографии – сфабрикованы. Армянская сторона не понесла технические потери, так же, как нет раненых среди армянских военнослужащих», - подчеркнул Арцрун Ованнисян.
Отметим, что азербайджанская сторона сегодня вдогонку к провалившейся попытке диверсии в ночь на 20 января в направлении Нагорного Карабаха начала массированную информационную атаку. Так, азербайджанские СМИ наводнены разнообразными провокационными дезинформациями о якобы диверсиях с армянской стороны и «подбитых» армянских грузовиках.