Հարցման միջոցով սոցիոլոգները պարզել են, որ ամերիկացիներն Օբամային «լավ տղա» են համարում։ Սակայն նրա աշխատանքը բարձր գնահատողներն այնքան էլ շատ չեն։
Սոցհարցմանը մասնակցած ամերիկացիների 58%-ին դուր են գալիս ԱՄՆ-ի նախագահի անհատական հատկանիշները: Տվյալ ցուցանիշը 9%-ով բարձր է 2013թ. աշնանային հարցման տվյալներից: Այդպիսով, ամերիկացիների կեսից ավելին համակրում է իր նախագահին: Սակայն պատասխխանողների մի մասն էլ կասկած է հայտնել նախագահի վճռականության եւ ազնվության վերաբերյալ, հայտնում է BFM.ru-ն` վկայակոչելով The Globe and Mail-ը:
Ինչ վերաբերվում է Օբամայի մասնագիտական հատկանիշներին, միայն 31%-ն է բարձր գնահատել Բարաք Օբամայի աշխատանքը: Պատասխանողների քառորդ մասը միջին գնահատական է տվել: Քաղաքական գործչից դժգոհ է ամերիկացիների 42%-ը: Հիմնականում ԱՄՆ-ի բնակիչները դժգոհ են երկրի տնտեսական իրավիճակից: Ավելի վաղ նախագահի վարկանիշն ընկել էր` 2013թ. հոկտեմբերին ֆինանավորումն ընդհատելու հետեւանքով ստեծված իրավիճակի պատճառով:

В ходе опроса социологи установили, что американцы считают Барака Обаму «хорошим парнем». Однако высоко работу политика оценили не так много американцев.
По данным издания, примерно 58% американцев, принявших участие в социологическом опросе, нравятся личностные характеристики президента США. Данный показатель на 9% выше показателей осеннего опроса 2013 года. Таким образом, больше половины американцев испытывает симпатию к своему президенту. Однако ряд респондентов высказал сомнение в решительности президента и в его честности, сообщает BFM.ru со ссылкой на сообщает The Globe and Mail.
Что касается профессиональных качеств Барака Обамы, только 31% участников опроса высоко оценили работу Барака Обамы. Четверть респондентов дали среднюю оценку. Недовольны профессиональными качествами политика остались 42% американцев. В основном, недовольство жителей США, по данным опроса, вызывает экономическая ситуация в стране. Ранее рейтинг президента упал из-за ситуации «шатдауна», частичного прекращения финансирования администрации США в октябре 2013 года.