Թուրքիայի խորհրդարանում սահմանադրական բարեփոխումների փաթեթի քվեարկության ժամանակ կրկին իշխող եւ ընդդիմադիր կուսակցությունների պատգամավորների միջեւ ծեծկռտուք է սկսվել, որի ժամանակ լսվել են «տղա ես, արի» եւ նման այլ արտահայտություններ:
Թուրքական խորհրդարանում ծեծկռտքուքը սկսվել է այն բանից, երբ ընդդիմադիր «Ժողովրդա-հանրապետական» կուսակցության պատգամավոր Աքիֆ Էքիջին հայտարարել է, թե Էրդողանը 8 տարվա իշխանության ընթացքում 2 միլիարդ դոլար է կուտակել եւ մտել աշխարհի 10 հարուստների շարքը: Այս ելույթին անմիջապես արձագանքել է իշխող «Արադարություն եւ զարգացում» կուսակցության խորհրդարանական խմբակցության փոխնախագահ Նուրեթին Չանիքլին` հայտարարելով, որ այդ ամենը մեծ սուտ է, եւ պետք է դրա համար ներողություն խնդրել վարչապետից: Այս ամենի ընթացքում խիստ լարվել է խորհրդարանի մթնոլորտը եւ հայտարարվել է ընդմիջում: Սակայն ընդմիջման ընթացքում կրքերը բորբոքվել են ու ծեծկռտուք է սկսվել: Պատգամավորներին իրարից բաժանելու ընթացքում լսվել են «մի բռնեք ինձ» եւ «տղա ես, արի» արտահայտությունները:

In the course of the voting for constitutional reforms’ package in Turkish Parliament ruling and opposition parties put up a fight, where the phrases like “Come on, if you have the guts” etc were heard.
The scuffle in the parliament started after the MP from Republican people’s party Akif Ekici stated that within 8 years Erdogan holding the office cleaned up USD 2 billion and is now in top ten world’s richest men. In response deputy head of the ruling Justice and Development Party (AKP) Nurettin Canikli said that it’s a vicious slander and demanded that he apologizes to Erdogan. The passions run high and an adjournment was announced. But afterwards the tempers flared and the fight put up. When parting the fighters, the words like “Leave me” etc were shouted.