Օմսկ (Ռուսաստան) քաղաքի ձեռնարկություններից մեկի 34-ամյա աշխատողի նկատմամբ կնոջը սպանելու համար քրեական գործ է հարուցվել, գրում է BFM-ը՝ վկայակոչելով Քննչական կոմիտեին:
Քննության վարկածով՝ նոյեմբերի 6-ին հարեւանների ահազանգով դեպքի վայր ժամանած ուժայինները պարանոցի հատվածում դանակային վերքով հայտնաբերել են 30-ամյա կնոջը: Իրավապահ մարմինները բացահայտել են, որ հանցագործությանը մասնակից է սպանվածի ամուսինը: Վերջինս ձերբակալվել է:
«Նախնական հաստատվել է, որ ուժեղ ալկոհոլային հարբածության վիճակում գտնվող կասկածյալը դանակով մահացու հարված է հասցրել կնոջը, քանի որ նրան թվացել է, որ կինը կախարդ է», - աղբյուրը մեջբերում է քննչական կոմիտեի աղբյուրի հաղորդագրությունը:

В отношении 34-летнего рабочего одного из предприятий города Омска (Россия) возбуждено уголовное дело за убийство жены, которую он принял за ведьму. Об этом сообщает BFM со ссылкой на Следственный комитет.
По версии следствия, отмечает источник, 6 ноября приехавшие по вызову соседей силовики нашли тело 30-летней женщины с ножевым ранением в области шеи. Соседи вызвали полицию, услышав плач ребенка. Правоохранители выяснили, что к преступлению причастен супруг погибшей. Он задержан.
«Предварительно установлено, что подозреваемый, находившийся в состоянии сильного алкогольного опьянения, нанес смертельный удар ножом своей супруге, так как ему показалось, что она ведьма», - приводит источник сообщение следственного комитета.