Ռուսաստանի Դաշնությունում ՀՀ դեսպանատան խորհրդական Արա Ավետիսյանը նոյեմբերի 3-ին Ճանապարհային երեւեկության անվտանգության տեսչությանը պատկանող ավտոմեքենային հարվածել է մերկասառույցի պատճառով: Այս մասին NEWS.am-ին հայտնեցին դեսպանատնից:
Նրանց փոխանցմամբ՝ դեպքը տեղի է ունեցել վաղ առավոտյան, Արա Ավետիսյանը աշխատանքի գնալու ճանապարհին մերկասառույցի պատճառով դուրս է եկել հանդիպակաց գոտի եւ հարվածել դիմացից եկող մեքենային:
«Արձանագրվել է վթարի, բարեբախտաբար վիրավորներ չկան, իսկ նյութական պատասխանատվությունն էլ ապահովագրական ընկերության վրա է: Այնպես որ դեպքի առթիվ կազմվել է միայն արձանագրություն»,- հայտնեցին դեսպանատան աշխատակիցները:
Նշենք, որ ըստ Gazeta.ru-ի՝ նոյեմբերի 3-ի առավոտյան Մոսկվայի Չերկիզովյան նրբանցքում դեսպանատան Mercedes-Benz մակնիշի ավտոմեքենան դուրս է եկել հանդիպակաց երթեւեկության գիծ եւ բախվել Մոսկվայի Ճանապարհային երթեւեկության անվտանգության պետավտոտեսչությանը պատկանող BMW մակնիշի ավտոմեքենային:

While driving, the adviser to the Armenian Embassy in Moscow, Ara Avetisyan, had crashed into a traffic inspection service automobile due to black ice, the embassy told Armenian News-NEWS.am.
They reported that the incident had occurred in the early morning. While driving to work, Avetisyan’s vehicle had gone off road due to black ice, and crashed into the car coming from the opposite lane.
“Fortunately, there were no injuries, and the insurance company will cover the monetary liability. So, only a report was prepared on the incident,” the embassy staff informed.
As reported earlier, the embassy’s Mercedes-Benz had gone onto the oncoming traffic, on Monday morning, and collided with a BMW belonging to the Moscow Road Traffic Safety State Inspectorate, Gazeta.ru had reported.