Ապրիլի 15-ին ավարտված ծառերի սանիտարական էտի գարնանային աշխատանքների շրջանակում էտվել եւ ձեւավորվել է 14 հազար ծառ: Ծաղկապատման աշխատանքների հետ կապված նշվել է, որ ներկրված 1 մլն 150 հազար ծաղկասածիլները տեղադրված են բնաբաժակներում: Նախորդ մեկ շաբաթվա ընթացքում մայրաքաղաքի ծաղկանոցներ է տեղափոխվել 70 հազար ծաղկասածիլ:
Քաղաքապետը հանձնարարել է ակտիվացնել վարչական շրջանների համապատասխան տարածքների ծաղկապատման աշխատանքները:
Զեկուցվել է, որ Երեւանի կենդանաբանական այգու հերթական տարեշրջանի բացումն այս տարի կազդարարվի հունիսի 1-ին՝ երեխաների պաշտպանության միջազգային օրը: Այգին այցելուներին կդիմավորի նոր ու հետաքրքիր լուծումներով: Այստեղ շինարարությունն ամբողջությամբ կավարտվի առաջիկա տարիներին՝ մայրաքաղաքի կենդանաբանական այգին դարձնելով տարածաշրջանի լավագույնը:

Ереванский зоопарк откроется 1 июня – в день защиты детей.
Как сообщает пресс-служба мэрии Еревана, зоопарк встретит посетителей в новом сезоне новыми решениями и подходами. Помимо этого, как уверяет мэрия, в ближайшие годы на территории ереванского зоопарка завершится строительство, и он станет лучшим в регионе. Как именно намерены власти добиться подобного результаты, не сообщается.
Мэрия информирует, что в рамках завершившейся 15 апреля санитарной обрезки деревьев обработаны 14 тысяч деревьев. Помимо этого, мэрия Еревана продолжает попытки украсить столицу. С этой целью высажены ростки 1 млн 150 тысяч цветов. На прошлой неделе в цветники завезено 70 тысяч ростков.
Напомним, что мэрия по нескольку раз в год предпринимает подобные усилия. В итоге цветы вянут, их крадут, горшки ломают.