Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի եւ ընդդիմադիր «Ժողովրդա-հանրապետական» (CHP) կուսակցության ամենաավագ պատգամավոր Դենիզ Բայկալի հետ հանդիպումից հետո Անկարայում հետաքրքիր զարգացումների մասին են խոսում։
Ինչպես տեղեկացնում է թուրքական Sozcu պարբերականը, Էրդողան-Բայկալ հանդիպումից հետո սկսել է շրջանառվել այն տեղեկությունը, որ Էրդողանը Բայկալի հետ հանդիպմանը կոչ է արել չփակել կոալիցիա կազմելու առաջարկի դուռը՝ ասելով. «Դռները մի փակեք, պատրաստեք ձեր առաջարկը։ Ինձ բռնապետ եք անվանում, սակայն ես փոխզիջում եմ փնտրում»։
Որոշ աղբյուրներ պնդում են, որ Էրդողանը հենց CHP-ի հետ է ցանկանում, որ «Արդարություն եւ զարգացում» կուսակցությունը կոալիցիա կազմի եւ դեմ է «Ազգայնական շարժման» հետ որեւէ ձեւաչափով կոալիցիային, ինչին կողմ է Ահմեդ Դավութօղլուն։

После встречи президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана и самого пожилого депутата оппозиционной Народно-республиканской партии (CHP) Дениза Байкала в Анкаре заговорили об интересных развитиях.
Как пишет турецкая газета Sozcu, после встречи Эрдоган-Байкал начала муссироваться информация, что на встрече Эрдоган призвал не захлопывать двери перед коалицией: «Не закрывайте двери, готовьте ваше предложение. Вы называете меня «тираном», однако я ищу компромисс».
Некоторые источники отмечают, что Эрдоган хочет, чтобы Партия справедливости и развития сформировала коалицию именно с CHP и выступает против формата коалиции с партией «Националистическое движение», в то время как сторонник последнего - премьер-министр Ахмед Давудоглу.