ԵԽՎՎ համազեկուցողների դիտարկումները սահմանադրական բարեփոխումների վերաբերյալ դիպուկ են, միևնույն ժամանակ դրանք մասնագիտական հանձնաժողովի մշտական ուշադրության կենտրոնում են։ Այս մասին այսօր՝ հունիսի 16-ին, NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում նման կարծիք հայտնեց ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը։
«Համազեկուցողների առաջ քաշած բոլոր կետերի հետ էլ համաձայն ենք։ Այս հայտարարությունից հետո սահմանադրական բարեփոխումների վերաբերյալ մասնագիտական հանձնաժողովն ավելի մեծ ուշադրություն կդարձնի այդ կետերի վերաբերյալ։ Արդեն հուլիսին բուռն քննարկումներ են սպասվում քաղաքական ուժերի միջև սահմանադրական բարեփոխումների վերաբերյալ»,-ասաց Վահրամ Բաղդասարյանը։
Նշենք, որ այսօր՝ հունիսի 16-ին, ԵԽԽՎ համազեկուցողներ Ակսել Ֆիշերն ու Ալան Միլը, հայտարարություն են տարածել, որում ողջունել են սահմանադրական բարեփոխումների միջոցով որոշ  համակարգային թերություններ հայտնաբերելու Հայաստանի որոշումը։

YEREVAN. - Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE) co-rapporteurs’ observations regarding the constitutional changes are accurate. At the same time they constantly remain in the center of the Specialized Commission’s attention, Vahram Baghdasaryan, leader of Armenia’s ruling Republican Party (RPA) told Armenian News – NEWS.am on Tuesday.
“We agree with all the points advanced by the Co-Rapporteurs. After this announcement the Specialized Commission on Constitutional Reforms will attach greater importance to those points. Already in July, stormy discussions are expected to take place between the political forces on constitutional reforms, Vahram Baghdasaryan said.
PACE co-rapporteurs Axel Fischer and Alan Meale disseminated a statement on Tuesday, in which they welcomed the intention of the Armenian authorities to address some of Armenia’s systemic deficiencies via constitutional reforms.