Հայաստանում հարցմանը մանսակցածների 71 տոկոսը չի համարում, որ որեւէ քաղաքական ուժ ունակ է երկիրը դուրս բերել ծանր տնտեսական վիճակից:
Այդ մասին են վկայում հարցման արդյունքները, որոնք անցկացվել են «Մարքեթինգի հայկական ասոցիացիայի» կողմից, որը Հայաստանում Gallup ցանցի ներկայացուցիչն է: Հարցումն անցկացվել է հուլիսի 6 – 13-ին Երեւանում եւ մարզերում` 1 106 մարդու մասնակցությամբ:
Ասոցիացիայի ղեկավար Արամ Նավասարդյանի ներկայացմամբ, հարցվածների 50 տոկոսը համարում է, որ նման խնդիրներ լուծելու ունակություն ունի իշխող ՀՀԿ-ն, իսկ 12 տոկոսի կարծիքով նման ունակություն ունի ԲՀԿ-ն: Հարցվածների 2 տոկոսը տվել է «Ժառանգության» անունը, 1-ական տոկոս ստացել են ՀԱԿ-ն ու ՀՅԴ-ն:

71% респондентов в Армении не считает, что какая-либо политическая сила способна вывести страну из тяжелого экономического положения. Об этом свидетельствуют результаты опроса 6 – 13 июля, проведённого НПО «Армянская ассоциация маркетинга», представляющего сеть «Gallup» в Армении. Опрос проведен среди 1106 человек в Ереване и регионах. Об этом заявил журналистам 21 августа в Ереване руководитель Ассоциации Арам Навасардян.
5% считают, что подобные задачи под силу нынешней партии власти – Республиканской партии Армении. 2% назвали «Наследие», по 1% –  Армянский национальный конгресс и АРФ Дашнакцутюн. С большим отрывом (хотя и с невысоким абсолютным показателем) лидирует  «Процветающая Армения» – 12%. Ещё 5 партий набрали доли процента.